Bombka ze zdjęciem idola – upominek dla nastolatka

Bombka ze zdjęciem idola to świetny pomysł na świąteczny upominek dla nastolatka. Sprawdziłam i wiem, że taki drobiazg potrafi przynieść ogromną radość!

Czym zaskoczyć nastolatka

Mam w domu nastolatkę i zaskoczyć ją jakimś podarunkiem to jest naprawdę sztuka wyższa. Jako pomocnik Mikołaja mocno się głowiłam i mam nadzieję, że prezenty, które moja córka znajdzie pod choinką będą strzałem w dziesiątkę, ale chciałam też sama zrobić dla niej jakąś drobnostkę – taką od serca. Drobnostkami zaskakiwałam ją wielokrotnie, na przykład taką świąteczną świeczką mleko i ciasteczko a teraz trochę miałam pustkę w głowie. Na szczęście wyszły mi na przeciw jej muzyczne upodobania. Moja córka uwielbia kpop, a w szczególności jeden zespół. Nie wiem dokładnie ile chłopaków liczy ta grupa, ale wiem, którego lubi najbardziej, stąd też zaświtała mi w głowie taka myśl, że bombka ze zdjęciem tego ulubionego piosenkarza będzie dla niej miłą świąteczną niespodzianką.
Bombka ze zdjęciem idola kpop - upominek dla nastolatkaWłaściwie ten upominek miał czekać na Święta, ale kiedy moja córka wspomniała coś o tym, że chciałaby zrobić podarunki dla swoich przyjaciółek (i tu nadmienię, że też fanek BTS), dałam jej tę bombkę – ku inspiracji. Co to była radość! Już dawno nie widziałam, żeby taka drobnostka sprawiła jej taką frajdę!
No i poszła za ciosem – bombki dostaną też jej przyjaciółki. Każda ze swoim idolem.

Jej radość i podchwycenie pomysłu są dla mnie wystarczającą recenzją – bombka ze zdjęciem idola to świetny pomysł na upominek dla nastolatka (który takiego idola posiada oczywiście).


Bombka ze zdjęciem – tutorial

Bombka ze zdjęciem idola - świąteczny upominek dla nastolatka

Potrzebne materiały:
  • dwuczęściowa bombka ze sklejki
  • zdjęcie
  • klej introligatorski lub vikol
  • pisak lub farba akrylowa
  • drobne elementy dekoracyjne
  • wstążeczka, sznurek skręcany, sznureczek
  • klipsy biurowe
  • ołówek, nożyczki, pędzelek, korektor

Na zdjęciu odrysowuję górną część bombki. Wycinam pomniejszając o parę milimetrów, żeby zdjęcie nie wystawało.

Bombka ze zdjęciem idola - świąteczny upominek dla nastolatka
Dolną część bombki smaruję klejem i przyklejam zdjęcie.

Bombka ze zdjęciem idola - świąteczny upominek dla nastolatka
Górną część bombki maluję. Oczywiście można użyć farb akrylowych, ale jak widzicie dobrze sprawia się pisak – tylko najlepiej malować trzymając go płasko do powierzchni. Chwilę czekam, aż tło wyschnie i maluję drobne kropeczki – korektorem w długopisie.

Bombka ze zdjęciem idola - świąteczny upominek dla nastolatka
Chciałam użyć białego cienkopisu, ale okazało się, że leżąc nieużywany dokonał żywota. Może nawet i lepiej – korektorem wyszło nieźle, a jeśli taka bombka ze zdjęciem będzie dla Was inspiracją, to już wiecie, że nie trzeba mieć na stanie białego cienkopisu – wystarczy korektor.

Bombka ze zdjęciem idola - świąteczny upominek dla nastolatka
Czekam aż korektor dobrze zaschnie i przyklejam górną części do dolnej. Takie łączenie potrzebuje dobrego docisku. Doskonale nadają się do tego klipsy biurowe – minimum cztery.
Nakładam klipsy tak, by ściskały obie części i przez godzinę zostawiam bombkę w spokoju.

Bombka ze zdjęciem idola - świąteczny upominek dla nastolatka
Łączenie obu części zakrywam sznurkiem.

Bombka ze zdjęciem idola - świąteczny upominek dla nastolatka
Zostały ostatnie szlify – przyklejam kokardkę i drewnianą ozdóbkę.

Bombka ze zdjęciem idola - świąteczny upominek dla nastolatkaBombka ze zdjęciem idola - świąteczny upominek dla nastolatka
Na koniec jeszcze sznureczek do zawieszenia.

Bombka ze zdjęciem idola kpop - upominek dla nastolatka
Jedno jest ważne – nie wolno przesadzić z ilością ozdób. Pierwsze skrzypce gra tutaj zdjęcie i tak powinno zostać. Poza tym nie jest to typowa bombka decoupage. Bezpieczniej jest nie przesadzać, nie robić przecierek itp. – wszak trafić w gust nastolatka nie jest łatwo, a prostota zawsze się obroni.

Bombka ze zdjęciem idola kpop - upominek dla nastolatkaBombka ze zdjęciem idola - świąteczny upominek dla nastolatkaBombka ze zdjęciem idola kpop - upominek dla nastolatkaPrzyznacie chyba, że bombka ze zdjęciem idola jest ciekawą propozycją. W dodatku robi się ją dość szybko, więc nawet niecierpliwi mogą skorzystać z tego pomysłu.

Oczywiście nie trzeba ograniczać się ani do nastolatka, ani do idola – tak zaskoczyć można wszystkich, i tych młodszych, na przykład bombką z Olafem, i tych starszych, którym podarować możemy bombkę z naszym zdjęciem, zdjęciem wnuków czy co tam Wam przyjdzie do głowy – byle tylko trafić w serce.

Pozdrawiam
AgnieszkaZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze