Zimowa dekoracja w szkle – domek wśród śniegu

Zimowa dekoracja w szkle - zimowy domek wśród śnieguMałe obrazki są tak rozczulające, że nie można im się oprzeć! Dlatego zaaranżowałam w szklanej misie kolejny mały świat – domek wśród śniegu i świecących latarenek. Taka zimowa dekoracja będzie towarzyszyć mi nawet, gdy przeminą Święta.

Miniaturki po raz drugi

Kiedy układałam mały świąteczny świat w latarence wcale nie myślałam, że znów się skuszę na jakąś mini wersję. A jednak! I znów przez latarenki. Te świecące cudeńka wpadły w moje ręce przez przypadek, no i kupiłam. A skoro kupiłam, to przecież nie po to, żeby leżały w szufladzie. Wyczarowałam więc jeszcze jeden mini krajobraz, tym razem w zimowym klimacie. W zasadzie nie ma tu żadnego świątecznego elementu, więc taka zimowa dekoracja zostanie ze mną na dłużej.

Zimowa dekoracja w szkle - zimowy domek wśród śniegu

Wybaczcie, ale nie mogłam się oprzeć i tę dekorację ułożyłam od razu, gdy trafiła mi się wolna chwila, czyli późnym wieczorem. To nie jest odpowiednia pora na robienie zdjęć – przynajmniej dla mnie, bo korzystam tylko z dobrodziejstwa światła dziennego. Stąd też pozostaje mi podzielić się z Wami przebiegiem pracy w formie pisanej.
Na szczęście taka zimowa dekoracja nie jest specjalnie skomplikowana i wierzę, że i bez fotek wszystko zrozumiecie.


Zimowa dekoracja w szkle – jak to zrobić
Zimowa dekoracja w szkle - zimowy domek wśród śniegu

Potrzebne materiały:
 • szklana misa
 • latarenki – lampki led
 • mały zimowy domek
 • mała choinka
 • pasta śniegowa
 • mech
 • wata
 • sztuczny śnieg
 • małe laski cynamonu
 • dodatki: mini bałwanek, małe szyszki, bielony patyk dekoracyjny (copi cone)
 • klej na gorąco i taśma klejąca

Zaczęłam od przymocowania latarni. Przykleiłam je do misy klejem na gorąco. Kable przykleiłam do miski taśmą klejącą. Pojemnik z bateriami umieściłam w tylnej części misy. Przykleiłam go taśmą dwustronną, ale tak, żebym mogła otworzyć pojemnik i zmienić baterie, i aby włącznik był łatwo dostępny.
Również za pomocą kleju na gorąco przykleiłam choinkę. Domek po prostu postawiłam.Zimowa dekoracja w szkle - zimowy domek wśród śniegu
Cały wolny spód wyłożyłam watą. Przykryłam nią również pojemnik z bateriami. Na wacie ułożyłam gdzieniegdzie trochę mchu. Całość posypałam sztucznym śniegiem.
Z małych lasek cynamonu ułożyłam dróżkę.
Do bielonego copi cone przykleiłam małego bałwanka i wszystko położyłam na pojemniku z baterią. Sypnęłam trochę miniaturowych szyszek. Jedną szyszkę położyłam obok przełącznika, żeby nie musieć go szukać, gdy będę chciała włączyć światełka.
Ponownie posypałam wszystko sztucznym śniegiem.

Zimowa dekoracja w szkle - zimowy domek wśród śniegu
Zimowa dekoracja byłaby trochę nieprawdziwa, gdybym zostawiła całkiem ciemne latarnie, dlatego nałożyłam na nie pastę śniegową.

Zimowa dekoracja w szkle - zimowy domek wśród śniegu
No i już gotowe! Można patrzeć i napawać się pięknem takiego miniaturowego krajobrazu.

Zimowa dekoracja w szkle - zimowy domek wśród śniegu
Wieczorem robi się klimatycznie!

Zimowa dekoracja w szkle - zimowy domek wśród śniegu
Ale i w dzień taka dekoracja ma swój urok. Myślę, że duża w tym zasługa śniegu. Bo chyba mógłby już spaść, prawda? Świat w białym puchu wygląda tak pięknie.
Zimowa dekoracja w szkle - zimowy domek wśród śnieguSkoro jednak śniegu nie ma, to chociaż można sobie na niego popatrzeć w takiej zimowej dekoracji. Ja przynajmniej mogę, a Was po prostu zachęcam do stworzenia swojego własnego świata w miniaturce – ze śniegiem oczywiście.

Pozdrawiam
AgnieszkaZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze