6 pomysłów na szybkie dekoracje sylwestrowe / karnawałowe

6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałoweKażda impreza potrzebuje trochę ozdób – czujemy się wówczas nieco bardziej imprezowo. Sylwester czy zabawa karnawałowa to taki szczególny typ imprezy, na której dekoracje po prostu znaleźć się muszą. Czasu na ich przygotowanie jest jednak zawsze mało, dlatego przygotowałam 6 pomysłów na dekoracje sylwestrowe, które robi się naprawdę szybko.

Za pięć dwunasta

Przyznam się szczerze – dekoracje sylwestrowe są u mnie zawsze w wersji last minut, chyba że korzystam z ozdób z poprzednich lat. Jakoś po świętach czas płynie mi tak leniwie, że prędzej niż przed 29 grudnia nawet o nich nie myślę. Najczęściej robię coś w przede dniu Sylwestra, a bywa że nawet i dopiero 31 grudnia. Są więc to zawsze dekoracje ekspresowe, bo przecież nie ma już czasu na poświęcenie im długich godzin.
Moje własne doświadczenia pozwoliły mi więc zebrać dla Was 6 pomysłów, które są dość szybkie w wykonaniu. Niektórym trzeba poświęcić pół godziny, niektórym wystarczy pięć minut.
6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe
Sylwester za pasem, więc nie ma co tracić czasu na gadanie – zobaczcie moje propozycje na takie szybkie dekoracje sylwestrowe.


6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe

1. Karnawałowe spirale

Papierowe spirale pokazywałam Wam z myślą o młodych imprezowiczach, a dokładniej mówiąc celowałam w bale karnawałowe dla dzieci. Jest to jednak bardzo wdzięczna, a przy tym mega prosta dekoracja i świetnie nada się również na imprezę domową, nawet sylwestrową. Jeśli chcecie mieć je w złotym czy srebrnym kolorze, po prostu użyjcie takiego papieru.

Wykonać je można na dwa sposoby – z szablonem i bez. I tu niespodzianka – w poście z tymi wiszącymi spiralkami nie tylko znajdziecie sposób ich wykonania, ale również 4 szablony do druku i wycięcia.

Spirale - wiszące dekoracje na bal karnawałowy


2. Złoto-srebrna girlanda

Girlanda to zawsze dobry wybór w kwestii imprezowych dekoracji. Tę, którą Wam proponuję, pokazywałam Wam już wcześniej, a konkretnie w tym poście. Znajdziecie tam wersję z bibuły, ale przecież dekoracje sylwestrowe potrzebują blasku, stąd też mała modyfikacja – zamiast bibuły użyłam koca ratunkowego. Takiego z apteki. Pomysł użycia tego materiału jest naprawdę czadowy!

6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe

Potrzebne materiały:
 • koc ratunkowy złoto-srebrny
 • nożyczki

Z koca ratunkowego odcinam trzyczęściowy odcinek. Rozkładam odciętą część – mam trzy złoto-srebrne arkusze.

6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe
Kładę jeden arkusz na drugim i składam na pół. Końcówki bez rantu trochę jeszcze zawinę, żeby droga cięcia była krótsza.
6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe
Teraz mogę zabrać się za nacinanie pasków – trochę grubszych niż pół centymetra. Nie tnę do końca – zatrzymuję się mniej więcej dwa-trzy centymetry od góry.

6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe
Ponacinane arkusze koca rozdzielam i każdy rozkładam. Marszczę niepociętą środkową część, a następnie ją skręcam.

6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe
Na sam koniec skręcam całość tworząc pętelkę i wiążę. Do wiązania użyłam paseczka z tej samej folii, z której powstała girlanda.

6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe
Tak powstał pierwszy pędzelek do girlandy. Analogicznie wykonuję następne.

6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe
Wystarczy je teraz nawlec na wstążkę czy sznurek.

6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałoweZ jednego koca takich pędzelków wyjdzie kilkanaście czyli naprawdę długa girlanda. Fajna opcja za 5 cz 6 złotych, bo mniej więcej tyle kosztuje koc ratunkowy.
Ze wszystkich pomysłów, to właśnie ta girlanda jest najbardziej czasochłonna. Na zrobienie kilku pędzelków trzeba liczyć pół godziny.


3. Flagi do babeczek i na słomki

Dekoracja doprawdy ekspresowa, która upiększy imprezowy stół dzięki pikerom do babeczek i chorągiewkom na słomki.

Potrzebne materiały:
 • taśma washi
 • wykałaczki
 • słomki
 • nożyczki

Cała filozofia to sklejenie ze sobą dwóch końcówek ozdobnej taśmy z wykałaczką czy słomką w środku, a następnie wycięcie na końcówce trójkąta. Poniżej możecie zobaczyć, jak przebiega praca nad tą drobną ozdobą.

6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe
Taśmy washi warto mieć w domu, bo naprawdę są przydatne. Flagi na babeczkach zawsze wyglądają uroczo, a słomki nie tylko wyglądają ładniej, ale również, jeśli użyjemy wielu różnych taśm, mogą pełnić funkcję znacznika napoju. 6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe


4. Zimne ognie

Takie zimne ognie bez ognia świetnie sprawdzą się w roli karnawałowych kwiatków. Wystarczy zrobić je na patyczkach o różnej wysokości i wsadzić do wazonika. Opis ich wykonania znajdziecie tutaj

Zimne ognie w wersji DIY - sylwestrowa dekoracja


5. Dekoracyjne cyfry

Ozdobny rok to świetna dekoracja sylwestrowa. Jako alternatywę dla foliowych balonów proponuję cyfry z tektury i łańcucha choinkowego. Praca idzie szybko, a efekt jest naprawdę fajny. Spójrzcie, jak zrobić takie ozdobne cyfry.
ozdobne cyfry, dekoracja na imprezę


6. Zegary / karnawałowe łapacze

Do zrobienia tej dekoracji zainspirowały mnie piękne zegarowe serwetki, które kupiłam na moją sylwestrową imprezę. Dlaczego nie zrobić takiej dekoracji – pomyślałam. No i w ten sposób powstały najpierw sylwestrowe łapacze, a później duży zegar. I tu znów sięgnęłam po dość nietypowe półprodukty!
6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe

Sylwestrowy łapacz

Potrzebne materiały:
 • talerz papierowy / plastikowy
 • złoty pisak
 • dziurkacz biletowy
 • serpentyny

Znów sprawa nie trudna. Na talerzu piszę cyfry, jak w zegarze i rysuję wskazówki. Następnie dziurkaczem biletowym robię otwory w dolnej części i przekładam przez nie serpentyny. Długość serpentyn zależy od twórcy – ja swoje przecinałam na pół.
6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe

Sylwestrowy zegar

Potrzebne materiały:
 • tekturowa podkładka do tortu
 • talerze lub inne okrągłe przedmioty do odrysowania okręgów
 • złoty pisak
 • łańcuch choinkowy
 • klej na gorąco
 • dziurkacz biletowy
 • lakier z brokatem (opcjonalnie)

Ten zegar powstał w przypływie chwili, więc wybaczcie, ale nie mam zdjęć krok po kroku. Na szczęście to nic trudnego i da się po prostu wytłumaczyć.

Na podkładce od tortu odrysowała trzy okręgi i pomalowałam je złotym pisakiem. Następnie napisałam cyfry. Możecie sobie zaznaczyć najpierw ołówkiem, a później napisać. Ja poszłam na żywioł i wyszło mi nieco nierówno, stąd też pojawił się na tarczy zegara ten zakrętas, który po prostu ukrywa zbyt dużą lukę między 3/4 i 8/9. Może i dobrze się stało, bo z tym zakrętasem mu do twarzy.
Na złote okręgi położyłam brokatowy lakier do paznokci, a wokół całości przykleiłam łańcuch choinkowy. Wystarczy nanieść klej na gorąco na rant tekturowej podkładki i przykleić łańcuch. Na koniec jeszcze otwór do powieszenia.

6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe
Zrobiłam jeszcze trzeci łapacz, również z papierowego talerza, ale już bez zegarowej tarczy. Zamiast serpentyn użyłam pociętego na paski koca ratunkowego.

6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe
Tak wygląda moja tegoroczna sylwestrowa dekoracja ściany – girlanda z koca, zegary, sylwestrowe łapacze i serpentyny. Jestem bardzo zadowolona!

6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałowe 6 szybkich pomysłów na dekoracje sylwestrowe / karnawałoweMam nadzieję, że któraś propozycja Was zainspiruje i pięknie ozdobicie swoją sylwestrową czy karnawałową imprezę. Ja, dzięki temu, że przygotowywałam dla Was ten wpis, mam już swoje dekoracje sylwestrowe gotowe – w tym roku o dzień szybciej niż zwykle:) Będą nie tylko ozdobą na imprezie, ale również tłem na sylwestrową sesję zdjęciową, od której zaczynamy swoją zabawę.

Życzę Wam miłego imprezowania wśród pięknych dekoracji! Bawcie się i szalejcie ile starczy Wam sił – nawet do białego rana! Wszak Sylwester jest tylko raz w roku.

Pozdrawiam
Agnieszka


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze