Hurra! Koniec szkoły! Kapsuła czasu dla ósmoklasistów

Hurra! Koniec szkoły! Kapsuła czasu dla ósmoklasistów Koniec szkoły to niezwykłe wydarzenie. Ósmoklasiści odbiorą świadectwa i na zawsze opuszczą mury szkoły, w której spędzili tyle lat. To dla nich zabrzmi niedługo ostatni dzwonek w szkole podstawowej. Wyniosą też ze sobą masę wspomnień, które warto uwiecznić, stąd przygotowałam kapsułę czasu, którą uczniowie mogą wypełnić, by po latach móc ją przeczytać.    


Żegnaj podstawówko!

Te zakończenie roku jest dla mnie szczególne. I to podwójnie. Mój syn kończy pierwszą klasę i odbiera pierwsze w swoim życiu świadectwo, a moja córka kończy klasę ósmą i po raz ostatni odbierze świadectwo z pieczątką szkoły podstawowej. Emocjonalnie sporo się więc u moich dzieci w tym roku dzieje.
Szczególnie dla mojej córki jest to ciekawy rok. Zamyka za sobą drzwi szkoły, w której spędziła osiem lat i otwiera nowy rozdział życia. Tak samo, jak jej koleżanki i koledzy, i jak uczniowie klas ósmych z innych szkół, może powiedzieć: Hurra! Kończę szkołę!

Oczywiście to nie koniec edukacji, przed dzieciakami kolejne lata nauki, w liceach, technikach czy szkołach zawodowych, ale tę jedną, pierwszą w życiu szkołę pożegnają na zawsze.

Hurra! Koniec szkoły! Kapsuła czasu dla ósmoklasistów
Przez te wszystkie lata, które dzieci spędzają w szkole, wiele się dzieje, więc uczniowie wynoszą stamtąd masę wspomnień. Byłoby szkoda, żeby za jakiś czas się ulotniły. Bo ze wspomnieniami tak jest, że są, a później już ich nie ma. Ja nie pamiętam już dzisiaj żadnej podstawówkowej wycieczki, średniej na świadectwie i co wówczas uważałam za mój największy szkolny sukces. A szkoda.

Stąd pomysł na kapsułę czasu dedykowaną tym uczniom, którzy kończą szkołę.
Niech mają możliwość utrwalić wspomnienia, zamknąć je w kopercie i wrócić do nich po latach.

Skorzystać mogą zarówno ósmoklasiści, jak i uczniowie kończący gimnazjum.

Hurra! Koniec szkoły! Kapsuła czasu dla ósmoklasistów
Kapsuła czasu na koniec szkoły składa się z formularza i koperty. Kopertę trzeba wyciąć, zagiąć i skleić. Odsyłam Wam do wpisu, w którym możecie zobaczyć, jak złożyć kopertę. Sprawa jest dość prosta. Na pewno dacie radę.

Oby dwa arkusze nie wymagają papierów o podwyższonej gramaturze. Można użyć nawet zwykłego papieru do ksero, choć osobiście polecam sięgnąć po papier 120g.

Hurra! Koniec szkoły! Kapsuła czasu dla ósmoklasistów Przygotowałam dwie wersje kapsuły – kolorową i taką z jedynie czarnym nadrukiem. Przy tej drugiej opcji, kto będzie chciał może chwycić do ręki kolorowy zakreślacz i samemu nadać barwy.


papierowauliczka.plRusz głową!

Odkryj fantastyczne zagadki, które wciągną dzieci w świat logicznych łamigłówek.

Ustalanki Plus dostarczą nie tylko intelektualnej zabawy, ale także wyzwań, które rozwijają logiczne myślenie.

Dziecko odkrywa radości z rozwiązywania zagadek, czerpiąc przy tym zadowolenie z każdego sukcesu!

 


Kapsuła czasu na koniec szkoły – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego serwera. Linki do pobrania znajdziecie poniżej.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych, w tym również dla placówek społecznych, edukacyjnych i instytucji non-profit/
Jeśli chcecie podzielić się z innymi, proszę udostępniajcie link do wpisu, a nie sam plik do druku. 

Hurra! Koniec szkoły! Kapsuła czasu dla ósmoklasistów

wersja kolorowa wersja czarno-biała


To warto wiedzieć przed wydrukiem:

  • grafiki zapisane są w formacie .pdf
  • każdy plik składa się z dwóch stron – formularza i koperty
  • rozmiar A4 /2480×3507 pikseli/
  • nie drukujcie w trybie ekonomicznym
  • jeśli nie macie w domu drukarki, skorzystajcie z usług punktu druku


Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!

Hurra! Koniec szkoły! Kapsuła czasu dla ósmoklasistów W te dni, gdy koniec szkoły lada dzień, lekcje są już na tyle luźne, że można podjąć z dziećmi właśnie taką aktywność, jak wypełnianie szkolnej kapsuły czasu. I tu wspomnę jeszcze, że uczniowie wczesnoszkolni a nawet przedszkolaki też mogą pobawić się w taką formę wspomnień, bo w zeszłym roku przygotowałam dla nich podsumowanie roku szkolnego. Wystarczy pobrać i wydrukować.

Jest to ostatni post, który przed wakacjami porusza szkolną tematykę, więc chciałabym życzyć wszystkim uczniom spokojnych i bardzo słonecznych wakacji, a tym dzieciom, które kończą podstawówkę czy gimnazjum, serdecznie gratuluję i życzę, aby dostały się do wybranej przez siebie szkoły.
♥♥♥

Pozdrawiam
Agnieszka


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze