Pojemnik na długopisy – prezent dla dziadka lub taty

Pojemnik na długopisy - prezent dla dziadka lub tatyPojemnik na długopisy wyglądem przypominający męską koszulę to prezent, który starsze dziecko może zrobić dla taty lub dziadka. Taki podarunek od pociechy z pewnością zajmie ważne miejsce na biurku obdarowanego.

Niektórzy z Was być może pamiętają, że ten pomysł pokazywałam Wam już w czerwcu, kiedy publikowałam zbiorczy post z pomysłami na prezent dla taty, które dzieci mogą zrobić samodzielnie lub z drobną pomocą rodziców. Pomyślałam jednak, że doprecyzuję trochę tutorial i wyciągnę go na światło dzienne z wielu pomysłów, które znalazły się w tamtym poście. Bo ten pomysł na to zasługuje. Każdy potrzebuje przecież jakiegoś pojemniczka, dzięki któremu długopis czy ołówek będzie zawsze pod ręką, więc pojemnik na długopisy jest bardzo użytecznym prezentem. Zaprezentuję Wam wersję męską, którą starsze dziecko może zrobić dla taty, dziadka, brata, nauczyciela – po prostu dla mężczyzny czy chłopaka.  Pojemnik na długopisy - prezent dla dziadka lub tatyJestem mamą, więc nie mogę pominąć ważnej sprawy – wewnętrzny rant puszki jest ostry. Warto o tym przypomnieć dziecku, a na czas pracy można wypchać puszkę nieużywanymi gazetami, tak aby osłonić jej wewnętrzny brzeg. Jeśli mimo to boicie się użyć puszki jako bazy, to zamieńcie ją na kartonik – może być kwadratowy czy prostokątny.


Koszulowy pojemnik na długopisy – krok po kroku

Pojemnik na długopisy - prezent dla dziadka lub taty

Potrzebne materiały:

  • filc
  • guziki
  • kawałek nitki
  • nożyczki
  • taśma dwustronnie klejąca

Biały filc przycinam na wysokość trochę wyższą niż puszka. Puszkę oklejam taśmą dwustronną – przy górnych i dolnych krawędziach oraz w kilku miejscach na środku. Ściągam paski zabezpieczające taśmę i naklejam biały filc. Na wewnętrzną stronę końcówki filcu również przyklejam taśmę.

Pojemnik na długopisy - prezent dla dziadka lub taty

Nacinam wystający nad puszkę kawałek filcu w dwóch miejscach – oddalonych od siebie około 7cm. Odcinek pomiędzy tymi pionowymi nacięciami znów nacinam, ale tym razem poziomo – wzdłuż brzegu puszki. Robię to trochę od strony jednego pionowego nacięcia i trochę od strony drugiego. Na końcówki powstałego w ten sposób prostokąta naklejam taśmę dwustronną. Wywijam je i przyklejam do puszki.
Pojemnik na długopisy - prezent dla dziadka lub taty

Następnie naklejam guziki. Muszkę robię z małego prostokątnego kawałka filcu, który na środku mocno związuję nitką.
Pojemnik na długopisy - prezent dla dziadka lub taty

Ostatnim elementem dekoracyjnym, który ozdobi koszulowy pojemnik na długopisy, są pionowe paski. Przycięłam niebieski filc na wysokość puszki. Następnie naklejam na filc taśmę dwustronną i odcinam pasek od arkusza – jest on dokładnie takiej szerokości jak taśma dwustronna. Ściągam papierek zabezpieczający taśmę i naklejam pasek na biały filc. W ten sposób naklejam cztery paski.
Pojemnik na długopisy - prezent dla dziadka lub taty

Koszulowy pojemnik na długopisy może już powędrować na biurko, choć przeznaczenie pojemnika nie musi być wcale ściśle biurkowe. Jeśli dziadek ma warsztat, to z powodzeniem może trzymać w takim pojemniku śrubokręty.
Pojemnik na długopisy - prezent dla dziadka lub tatyPamiętajcie, że do takich projektów warto podejść uniwersalnie – materiały zawsze można zamienić na te, które znajdują się w naszym posiadaniu. Puszkę można zastąpić kartonikiem, filc papierem, a muszkę można zrobić z kawałka wstążeczki. Niewiele też potrzeba zmienić, aby otrzymać fajną wersję damską – taką dla mamy czy babci.

Pozdrawiam
Agnieszka


papierowauliczka.plCzas na wiosnę!

Sięgnij po Wiosennik i wprowadź zimę do domu i szkoły.

Na dzieci czeka ponad 30 wiosennych zabaw, które wspierają rozwój intelektualny, pobudzając ciekawość i kreatywność.

Czas na zabawy z wiosną w tle!


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze