Ręcznie robione kartki wielkanocne – inspiracje / mój wielkanocny cardmaking

Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmakingRęcznie robione kartki wielkanocne są idealne do wysyłania życzeń, dlatego ja posyłam w świat właśnie takie. Chcecie takie kartki zrobić samodzielnie? Szukacie inspiracji? A może potrzebujecie rady, bo nie wiecie, jakich narzędzi użyć czy jak poskładać elementy? Wszystko to znajdziecie w tym wpisie.

Wielkanocny cardmaking

Kiedy siadam do robienia kartek, nigdy nie kończy się na jednej czy dwóch. Z reguły schemat jest ten sam: początkowo zaczynam od wyjęcia tylko podstawowych narzędzi, a z każdą kolejną kartką wyciągam z mojego schowka coraz to inne dekoracje i narzędzia. Robi się tego więcej i więcej, aż ostatecznie wszystko zajmuje mi cały stół i pół podłogi. Kończę, kiedy logika weźmie górę nad twórczym szałem, co znaczy dokładnie tyle, że ilość zrobionych kartek przekracza już liczbę ich odbiorców, a ja zaczynam gubić się w bałaganie twórczych narzędzi i elementów 🙂

Najczęściej zaczynam od prostego cardmakingu. Tu nie potrzeba wiele – papier, klej, linijka, ołówek, trymer do papieru, nożyczki i taśma dystansowa. Te rzeczy są wystarczające, by powstała prosta ale schludna karteczka. Bez trymera też da się obejść, ale linie cięcia są z jego użyciem zdecydowanie ładniejsze.

Do zrobienia tegorocznych kartek użyłam narysowanych przeze mnie papierów wielkanocnych i elementów dekoracyjnych. Wszystkie te materiały udostępniłam Wam we wcześniejszych postach (zestaw 1 / zestaw 2).

Być może chcecie zrobić własne kartki wielkanocne, ale nie wiecie jak poskładać ze sobą elementy, albo jakich narzędzi użyć. W tym roku zrobiłam wystarczająco dużo kartek, bu podrzucić je Wam jako inspiracje, a więc poniżej znajdziecie zdjęcia z krótkimi opisami. Jeśli potrzebujecie dokładnej instrukcji, to zerknijcie na ten tutorial.


Kartka z zajączkiem

Do jej zrobienia użyłam białego i fioletowego kartonu, a także dwóch papierów ozdobnych. Skorzystałam też z tagu z napisem i kartonika z zajączkiem. Kształt w zieloną kratkę umieściłam na taśmie dystansowej 1mm, a elementy dekoracyjne na dystansie 2mm. Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmakingRęcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje

Kartki wielkanocne z kolorowymi pisankami

Ozdobny papier w kratkę nakleiłam na białą bazę kartki. Na środku przykleiłam biały kartonik, w którym zaokrągliłam dziurkaczem dwa przeciwne narożniki. Na skraju białego kartonika nakleiłam trzy kolorowe pisanki. Dwie wstążki z papieru w kropki nakleiłam jedna na drugiej, z tym że tę krótszą nakleiłam na taśmie dystansowej 1mm. Na 2mm dystansie nakleiłam tag z napisem. Całą kompozycję zamykają dwa różowe guziki. Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje
Druga kartka z pisanką jest w wersji minimalistycznej. Za pomocą dziurkacza ozdobiłam dwa przeciwległe narożniki białego kartonika. Pod spód przykleiłam ozdobny papier w fioletową kartkę. Pisanki i tag umieściłam na kosteczkach 1mm. Całość przymocowałam do kartki również na 1mm dystansie.

Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmaking

Kartka z gniazdkiem

Podstawą tej kartki jest papier w niebieską kratkę, który nakleiłam na gładki beżowy karton. Również ozdobny element z gniazdkiem nakleiłam na kartonik w beżowym kolorze. Wszystkie elementy umieściłam na taśmie o dystansie 2mm. Całość ozdabia brązowy guzik z kokardką ze szpagatu. Na końce sznurkowej kokardki nawlekłam drewniane koraliki.Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmaking

Kartka z tagiem

Na błękitny prostokąt nakleiłam beżowy karton, a na niego ozdobny papier w gniazdka. Wokół zawiązałam sznureczki – jeden zakończyłam kokardką, a na drugi nawlekłam ozdobny tag z napisem. Całość umieściłam na białej bazie kartki. Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje

Kolorowa pisanka

W tej kartce dominuje głęboki róż – kolor, który znajduje się na wielu elementach tej kompozycji. Kolorową pisankę wycięłam wzdłuż konturu i umieściłam ją na dwóch białych kartonikach ze ściętymi końcami. Za pomocą dziurkacza biletowego zrobiłam w nich dziurki i przewlekłam przez nie satynową wstążkę o szerokości 12mm.
Papier w kolorową kratkę nakleiłam na różowy karton i wówczas przywiązałam wstążką kartonik z pisanką. Wokół umieściłam płaskie papierowe kwiatki, kokardkę ze sznureczka, tag z napisem i cekiny. Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmaking

Żółto-zielona kartka z żonkilami

Kartonik z żonkilem i kwadrat z papieru w grochy nakleiłam na zielone kartoniki. Kwiatek wycięłam za pomocą dziurkacza. Umieściłam go na gniazdku z zielonego sizalu, a jego środek zrobiłam z guzika z kokardką. Tag z napisem umieściłam na dystansie 1mm, a kartonik z żonkilami na dystansie 2mm. Blasku całości dodają dwa małe zielone dżety. Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmaking

Scrapbookingowy wielkanocny wianek

Podstawę kartki stanowią trzy kwadraty, których brzegi są postarzone za pomocą nożyczek. Ozdobny papier w napisy nakleiłam na zielony karton. Na środku umieściłam dwa podłużne wydarte elementy. Całość związałam sznurkiem i nakleiłam na żółtą bazę kartki.
Z sizalu i papierowych róż zaplotłam wianuszek. Nakleiłam go na ozdobną tekturkę. W środku wianka umieściłam dwa małe styropianowe jajeczka i papierową wstęgę z napisem. Wierzchni papier ozdobiłam za pomocą kilku kolorów tuszu do stempli nanoszonych gąbeczką.

Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmaking

Różowa kartka z tekturkami

Na białą kwadratową bazę kartki nakleiłam różowy papier ozdobny i ostrzem nożyczek postarzyłam jego brzegi. Gdzieniegdzie przybrudziłam go tuszem  w kolorze sepii i za pomocą szablonu odbiłam motyw bluszczu. Z błękitnego papieru wydarłam kawałek i nakleiłam w dolnej części kartki. W następnej kolejności przykleiłam dwa wycięte z papieru jajka, a na nich umieściłam owalne tekturowe ramki. W jedną z ramek wkleiłam tekturkę z gałązką kwiatów. W rogu kartki przykleiłam florystyczną kompozycję wykończoną piórkami. Środkową część tagu z napisem uniosłam do góry za pomocą 2mm dystansu.

Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmakingRęcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmaking Jak widzicie stopniowe wyciąganie elementów i narzędzi spowodowało, że moje kartki wielkanocne charakteryzuje ciekawa różnorodność – od prostoty po twórczy scrapbooking. Każda kartka jest po prostu inna. Przypisałam je odpowiednim adresatom i mam nadzieję, że sprawią im miłą niespodziankę.
A skoro ja pokazałam Wam moje swoje kartki wielkanocne, to może teraz wy pochwalicie się swoimi?

Pozdrawiam
Agnieszka


dla twojego dzieckaZabawa, jakiej jeszcze nie było!

Twoje dziecko już od dziś zacznie tworzyć swoją kapsułę czasu - będzie się bawić i rozwijać.

Poznaj Wielką Paczkę Uzupełnianek!

 


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.