Ręcznie robione kartki wielkanocne – inspiracje / mój wielkanocny cardmaking

Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmakingRęcznie robione kartki wielkanocne są idealne do wysyłania życzeń, dlatego ja posyłam w świat właśnie takie. Chcecie takie kartki zrobić samodzielnie? Szukacie inspiracji? A może potrzebujecie rady, bo nie wiecie, jakich narzędzi użyć czy jak poskładać elementy? Wszystko to znajdziecie w tym wpisie.

Wielkanocny cardmaking

Kiedy siadam do robienia kartek, nigdy nie kończy się na jednej czy dwóch. Z reguły schemat jest ten sam: początkowo zaczynam od wyjęcia tylko podstawowych narzędzi, a z każdą kolejną kartką wyciągam z mojego schowka coraz to inne dekoracje i narzędzia. Robi się tego więcej i więcej, aż ostatecznie wszystko zajmuje mi cały stół i pół podłogi. Kończę, kiedy logika weźmie górę nad twórczym szałem, co znaczy dokładnie tyle, że ilość zrobionych kartek przekracza już liczbę ich odbiorców, a ja zaczynam gubić się w bałaganie twórczych narzędzi i elementów 🙂

Najczęściej zaczynam od prostego cardmakingu. Tu nie potrzeba wiele – papier, klej, linijka, ołówek, trymer do papieru, nożyczki i taśma dystansowa. Te rzeczy są wystarczające, by powstała prosta ale schludna karteczka. Bez trymera też da się obejść, ale linie cięcia są z jego użyciem zdecydowanie ładniejsze.

Do zrobienia tegorocznych kartek użyłam narysowanych przeze mnie papierów wielkanocnych i elementów dekoracyjnych. Wszystkie te materiały udostępniłam Wam we wcześniejszych postach (zestaw 1 / zestaw 2).

Być może chcecie zrobić własne kartki wielkanocne, ale nie wiecie jak poskładać ze sobą elementy, albo jakich narzędzi użyć. W tym roku zrobiłam wystarczająco dużo kartek, bu podrzucić je Wam jako inspiracje, a więc poniżej znajdziecie zdjęcia z krótkimi opisami. Jeśli potrzebujecie dokładnej instrukcji, to zerknijcie na ten tutorial.


Kartka z zajączkiem

Do jej zrobienia użyłam białego i fioletowego kartonu, a także dwóch papierów ozdobnych. Skorzystałam też z tagu z napisem i kartonika z zajączkiem. Kształt w zieloną kratkę umieściłam na taśmie dystansowej 1mm, a elementy dekoracyjne na dystansie 2mm. Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmakingRęcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje

Kartki wielkanocne z kolorowymi pisankami

Ozdobny papier w kratkę nakleiłam na białą bazę kartki. Na środku przykleiłam biały kartonik, w którym zaokrągliłam dziurkaczem dwa przeciwne narożniki. Na skraju białego kartonika nakleiłam trzy kolorowe pisanki. Dwie wstążki z papieru w kropki nakleiłam jedna na drugiej, z tym że tę krótszą nakleiłam na taśmie dystansowej 1mm. Na 2mm dystansie nakleiłam tag z napisem. Całą kompozycję zamykają dwa różowe guziki. Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje
Druga kartka z pisanką jest w wersji minimalistycznej. Za pomocą dziurkacza ozdobiłam dwa przeciwległe narożniki białego kartonika. Pod spód przykleiłam ozdobny papier w fioletową kartkę. Pisanki i tag umieściłam na kosteczkach 1mm. Całość przymocowałam do kartki również na 1mm dystansie.

Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmaking

Kartka z gniazdkiem

Podstawą tej kartki jest papier w niebieską kratkę, który nakleiłam na gładki beżowy karton. Również ozdobny element z gniazdkiem nakleiłam na kartonik w beżowym kolorze. Wszystkie elementy umieściłam na taśmie o dystansie 2mm. Całość ozdabia brązowy guzik z kokardką ze szpagatu. Na końce sznurkowej kokardki nawlekłam drewniane koraliki.Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmaking

Kartka z tagiem

Na błękitny prostokąt nakleiłam beżowy karton, a na niego ozdobny papier w gniazdka. Wokół zawiązałam sznureczki – jeden zakończyłam kokardką, a na drugi nawlekłam ozdobny tag z napisem. Całość umieściłam na białej bazie kartki. Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje

Kolorowa pisanka

W tej kartce dominuje głęboki róż – kolor, który znajduje się na wielu elementach tej kompozycji. Kolorową pisankę wycięłam wzdłuż konturu i umieściłam ją na dwóch białych kartonikach ze ściętymi końcami. Za pomocą dziurkacza biletowego zrobiłam w nich dziurki i przewlekłam przez nie satynową wstążkę o szerokości 12mm.
Papier w kolorową kratkę nakleiłam na różowy karton i wówczas przywiązałam wstążką kartonik z pisanką. Wokół umieściłam płaskie papierowe kwiatki, kokardkę ze sznureczka, tag z napisem i cekiny. Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmaking

Żółto-zielona kartka z żonkilami

Kartonik z żonkilem i kwadrat z papieru w grochy nakleiłam na zielone kartoniki. Kwiatek wycięłam za pomocą dziurkacza. Umieściłam go na gniazdku z zielonego sizalu, a jego środek zrobiłam z guzika z kokardką. Tag z napisem umieściłam na dystansie 1mm, a kartonik z żonkilami na dystansie 2mm. Blasku całości dodają dwa małe zielone dżety. Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmaking

Scrapbookingowy wielkanocny wianek

Podstawę kartki stanowią trzy kwadraty, których brzegi są postarzone za pomocą nożyczek. Ozdobny papier w napisy nakleiłam na zielony karton. Na środku umieściłam dwa podłużne wydarte elementy. Całość związałam sznurkiem i nakleiłam na żółtą bazę kartki.
Z sizalu i papierowych róż zaplotłam wianuszek. Nakleiłam go na ozdobną tekturkę. W środku wianka umieściłam dwa małe styropianowe jajeczka i papierową wstęgę z napisem. Wierzchni papier ozdobiłam za pomocą kilku kolorów tuszu do stempli nanoszonych gąbeczką.

Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmaking

Różowa kartka z tekturkami

Na białą kwadratową bazę kartki nakleiłam różowy papier ozdobny i ostrzem nożyczek postarzyłam jego brzegi. Gdzieniegdzie przybrudziłam go tuszem  w kolorze sepii i za pomocą szablonu odbiłam motyw bluszczu. Z błękitnego papieru wydarłam kawałek i nakleiłam w dolnej części kartki. W następnej kolejności przykleiłam dwa wycięte z papieru jajka, a na nich umieściłam owalne tekturowe ramki. W jedną z ramek wkleiłam tekturkę z gałązką kwiatów. W rogu kartki przykleiłam florystyczną kompozycję wykończoną piórkami. Środkową część tagu z napisem uniosłam do góry za pomocą 2mm dystansu.

Ręcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmakingRęcznie robione kartki wielkanocne - inspiracje i mój wielkanocny cardmaking Jak widzicie stopniowe wyciąganie elementów i narzędzi spowodowało, że moje kartki wielkanocne charakteryzuje ciekawa różnorodność – od prostoty po twórczy scrapbooking. Każda kartka jest po prostu inna. Przypisałam je odpowiednim adresatom i mam nadzieję, że sprawią im miłą niespodziankę.
A skoro ja pokazałam Wam moje swoje kartki wielkanocne, to może teraz wy pochwalicie się swoimi?

Pozdrawiam
AgnieszkaZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze