Kategorie: GRAFIKA DO POBRANIA Tagi:,

pakowanie prezentówŚwięta tuż tuż. Prezenty macie już na pewno skompletowane, ale czy zapakowane? Opowiem Wam jak to u mnie było i jest z pakowaniem. Pokażę Wam, jak w tym roku wyglądają moje prezenty. A na koniec wpisu prezent ode mnie – etykiety na prezenty świąteczne – do pobrania i wydruku.  

 

 

Kompletowanie prezentów

Przyznam szczerze, że w tym roku, kolokwialnie mówiąc, dałam ciała. Jest 22 grudnia, a ja wciąż czekam na jedną paczkę, modląc się w duchu, aby przyszła na czas. Tak długo nie mogłam nic wymyślić!

etykiety na świąteczne prezenty
Muszę znów wrócić do mojego sprawdzonego sposobu – jest to lista prezentów.  Z tyłu kalendarza, w miejscu na notatki, wypisuję imiona wszystkich, dla których będę potrzebować podarunków – nie tylko na Święta. Jak tylko coś mi przyjdzie do głowy, lub zobaczę, że to właśnie by się tej osobie przydało, zapisuję. I tak przez cały rok.
Robiłam tak od czasu, kiedy w Wigilię jak wariatka biegłam za prezentem dla mamy i zawsze mi to ułatwiało życie. Doprawdy nie wiem czemu tego zaniechałam!
W 2017 od listy prezentów zacznę uzupełnianie kalendarza.


Czas na pakowanie prezentów

U mnie pakowanie prezentów to zawsze ostatnia chwila. Mam w domu małych szperaczy, z których jeden wciąż wierzy w Świętego Mikołaja, więc upycham zakupy w tajnej skrytce i dopiero na dzień, a właściwie noc przed Wigilią, pakuję. Wiem, że nie będę mogła ich już tak upchnąć, żeby kokardy i inne dekoracje wciąż ładnie wyglądały.
Nawet nie wiecie, jak się nagimnastykowałam, żeby przygotować ten wpis po tajniaku:)

etykiety na świąteczne prezenty

Rodzinę mam liczną, podarków mnóstwo, więc pakowanie zabiera mi sporo czasu.

Chcecie się pośmiać? W zeszłym roku pomyślałam, że zapakowanie w sam papier usprawni przedwigilijne dekorowanie i jak tylko coś zdobyłam, zawinęłam,  doczepiłam samoprzylepne karteczki, żeby wiedzieć dla kogo i schowałam do mojej tajnej skrytki. Och, wyobrażacie sobie, jak się zdziwiłam, kiedy okazało się, że wszystkie karteczki pospadały! I każdy prezent musiałam otworzyć, żeby sobie przypomnieć dla kogo był przeznaczony. Od tego czasu od razu robię całość.


Rozbudź wyobraźnię

Jak pakować prezenty? Kreatywnie. W tym roku postawiłam na papiery gładkie w trzech kolorach – białym, czerwonym i brązowym. Takie jednolite tło bardzo ładnie prezentuje dekoracje. Do ozdabiania używam wszystkiego, co mam – wstążek, sznurków, koronek, sizalu, dziurkaczy, stempelków – co mi akurat przyjdzie do głowy, a myślę zawsze o obdarowywanym – co lubi, co mu się spodoba.

etykiety na świąteczne prezenty

Moim tegorocznym odkryciem jest włochaty materiał. Kupiłam go z myślą o zrobieniu skrzata. Ten materiał jako opakowanie do prezentów jest mega! Przeznaczyłam go na prezenty dla nastolatek – wiem, że będzie się im podobać a materiał zapewne dostanie drugie życie. Postawiłam na proste dodatki – sznurek jutowy i jednokolorową zawieszkę wydrukowaną na brązowym papierze.

etykiety na świąteczne prezenty

Po takim kreatywnym pakowaniu mam masę sprzątania. Latają wstążki, papiery, ozdoby. I nigdy nie wiem, gdzie położyłam taśmę i nożyczki. Wy też tak macie?


Etykiety na prezenty świąteczne

Bileciki doczepiam od razu. W zasadzie wybieram je na etapie myślenia o tym, jak dany prezent zapakować. Czasem właśnie zaczynam od wyboru zawieszki.
Tak było z prezentem dla mojej córki. W tym roku zwariowała na punkcie szkockiej kraty, więc ta zawieszka musiała być dla niej. Idealnie podpasował mi do tego pakier pakowy, koronka i rafia. Tak też było z moim synkiem, dla którego w tym roku przygotowałam etykietkę – przesyłka specjalna.

etykiety na prezenty świąteczne

Jest w niej miejsce na wypisanie imienia, jest podpis Świętego Mikołaja, ale przede wszystkim jest ocena zachowania wystawiona przez  elfy – to, który kwadracik zaznaczymy zależy od nas, a raczej od naszych dzieci. Do wyboru mamy trzy opcje oceny zachowania: grzeczne, w miarę grzeczne, kredyt zaufania. Ja postawiłam na opcję numer dwa. Mój rozrabiaka ma trochę za uszami.

etykieta na prezenty świąteczne

Inną etykietkę przeznaczam dla dzieci, inną dla nastolatków, a inną dla dziadków. Imię piszę po drugiej stronie.

Takie zawieszki do prezentów, poza swoją praktyczną funkcją, są również bardzo ładną ozdobą. Na prawdę wystarczy biały papier, sznurek, gałązka choinki i fajna etykietka, żeby prezent wyglądał ładnie.

etykiety na świąteczne prezenty

 


Etykiety na prezenty świątecznepobieraj i korzystaj!

Dzielę się z Wami moimi tegorocznymi projektami etykiet. Każdego roku robię inny zestaw. W tym roku nie postawiłam na spójną stylistykę. Każdy ma swój prezent, swoją etykietkę.

etykiety na świąteczne prezenty

W zależności od wieku, od tego, co lubi.

Przecież bałwanek, renifer, misiu i extra etykieta przesyłka specjalna na pewno spodobają się młodszym dzieciom bardziej niż szkocka krata. Zresztą od razu prezent nabiera wyglądu zgodnego z przeznaczeniem – dla dziecka.

etykiety na świąteczne prezenty

A czy granatowa szkocka krata nie będzie ładnie wyglądała na prezencie dla mężczyzny? Oczywiście, że tak!


etykiety na prezenty świąteczne etykiety na prezenty świąteczneetykiety na prezenty świąteczne

Wzorów etykiet jest 15. Większość jest dużego rozmiaru, ale niektóre są mniejsze – na małe prezenty. Trzeci plik to etykiety potrzebujące tylko czarnego tuszu – możecie więc użyć kolorowego papieru. Etykiety są do pobrania z mojego Dysku Google
etykiety na prezenty świąteczne arkusz 1
etykiety na prezenty świąteczne arkusz 2
etykiety na prezenty świąteczne arkusz 3
/pliki udostępniam tylko do celów prywatnych/

To warto wiedzieć przed wydrukiem:

  • Etykiety zapisane są w plikach pdf
  • Dopasowane są do papieru A4
  • Do wydruku polecam papier o podwyższonej gramaturze
  • Jakość wydruku ustaw na najwyższą
  • Jeśli nie dysponujesz kolorową drukarką, trzeci zestaw jest dla Ciebie
  • Po wydrukowaniu dokładnie wytnij
  • Dziurkę można zrobić dziurkaczem biletowym bądź grubą igłą

Pobierajcie, korzystajcie, dzielcie się linkiem ze znajomymi. Niech też mają ładne etykiety na świąteczne prezenty! A może pochwalicie się jak opakowaliście prezenty – czekam na zdjęcia w komentarzu pod postem.

Etykiety na świąteczne pre

Jak wcześniej wspomniałam, robiłam ten wpis po tajniaku, ukrywając się przed dziećmi. Zapakowałam zaledwie 6 prezentów. Przede mną jeszcze cała fura, którą zostawiłam na przedwigilijną noc.

Życzę Wam kreatywności przy pakowaniu. Mam nadzieję, że moje etykiety na prezenty świąteczne Wam pomogą. I pamiętajcie – włóżcie w to serce, a będzie pięknie

P.S. Słyszeliście ten huk? To kamień spadł mi z serca. Właśnie dostałam wiadomość, że przesyłka na którą czekam dotarła do paczkomatu. Ale jestem szczęśliwa!

Pozdrawiam
Agnieszka

A jeśli lubisz pakować prezenty w kolorowe papiery, to pobierz  papiery ozdobne do druku

 


Skorzystałeś? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy

Musisz też wiedzieć, że ciągle podrzucam na bloga jakąś nową grafikę do pobrania – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

Agnieszka Bieńkowska

Agnieszka Bieńkowska

Na drugie mi Kreatywna:) Uwielbiam rękodzieło, DIY, zrób to sam - jakkolwiek by tego nie nazwać po prostu częściej trzymam w dłoni pistolet z klejem na gorąco niż tusz do rzęs. Lubię dawać przedmiotom drugie, często lepsze życie. To niesamowite uczucie, kiedy zamieniasz nieużyteczny przedmiot w coś pięknego.
Agnieszka Bieńkowska