Gry na kartce papieru – darmowe plansze do druku

gry na kartce papieru - plansze do drukuGry na kartce papieru są fenomenalne i ponadczasowe, dlatego nawet w dzisiejszych, mocno elektronicznych czasach, wciąż są fantastyczną formą rozrywki. I warto dbać o to, aby o nich nie zapomnieć, bo choć niepozorne, niosą ze sobą również mnóstwo pozytywnych wartości.
Niech gotowe plansze, leżące pod ręka będą dla Was przypominajką i bodźcem do wspólnej gry. Drukujcie i grajcie!

Statki, wisielec i cała reszta

Statki, państwa-miasta czy kółko i krzyżyk to tak kultowe gry, że zna je chyba każdy. I chyba każdy docenia ich fenomen – bo przecież wystarczy jedynie kartka i długopis, żeby stworzyć świetne zabawy, dzięki którym spędzimy czas bez nudy, bez prądu, wspólnie, rodzinnie i z uśmiechem.

Zapewne młodszym pokoleniom trudno sobie wyobrazić, że nie w każdym domu był kiedyś komputer, a skorzystać z internetu można było jedynie w kafejce internetowej. W momentach nudy nie można więc było odpalić Robloxa czy Minecrafta, bo po prostu takiej rozrywki wówczas nie było. Co nie znaczy, że było nudno. Wręcz odwrotnie. Była masa świetnych zabaw, pełnych przede wszystkim wyobraźni, a jednym z fantastycznych sposobów spędzania czasu były gry na kartce papieru.

Dlaczego więc nie z spędzać w ten sposób czasu z własnym dzieckiem?

Aby ułatwić Wam te zadanie, narysowałam plansze do gier, które wystarczy wydrukować. Mam nadzieję, że urocze ilustracje na planszach sprawią, że dzieci z jeszcze większą chęcią wejdą w tę analogową formę rozrywki!

kółko i krzyżyk - plansza do druku
Przygotowałam plansze do pięciu gier. Statki, państwa-miasta, kółko i krzyżyk na pewno znacie. Zapewne znacie i pamiętacie również grę w wisielca. To ta, w której trzeba odgadnąć słowo, zanim wisielec zawiśnie na stryczku. I choć oczywiście to tylko rysunek, to jakoś nijak nie pasuje mi do zabawy z dziećmi, a szkoda, bo cała koncepcja jest przecież fantastyczna. Stąd powstała moja autorska wersja gry – dyndającego wisielca zastąpił wesoły pajączek.

wisielec - wersja dla dzieci
A grę w kartofla znacie? Tu nie tylko przyda się logiczne myślenie, ale również nieco sprytu i wyćwiczonej ręki. Gra Jest naprawdę świetna! Masa śmiechu gwarantowana. 
Jedną planszę można przechodzić wielokrotnie, ale w pobranym pliku znajdziecie również planszę do samodzielnego uzupełnienia – w ten sposób zabawa nigdy się Wam nie znudzi.
gra w kartofla - plansza do druku

I jeszcze ważna sprawa – nie przejmujcie się, jeśli którejś gry nie znacie. Poza planszami przygotowałam do każdej gry również czytelne i zrozumiałe instrukcje.


Gry na kartce papieru – pobieraj i korzystaj!

Wspólne gry na kartce papieru to plik .pdf, który zawieraj plansze do pięciu gier, przy czym plansze do gry w państwa-miasta oraz w kartofla przygotowałam w kilku wersjach, w tym pustej – do samodzielnego wypełnienia.
Jak wspominałam wcześniej, w pobranym pliku znajdziecie również instrukcje do wszystkich gier – możecie z nich skorzystać jeśli nie znacie zasad lub chcecie je sobie przypomnieć.

Gry na kartce papieru - darmowe plansze do druku

Plansze do gier dostarcza statek, który wysyłam z Papierowej Uliczki.
Wystarczy wejść na stronę i zapisać się na newsletter, a chwilę później w waszej skrzynce wylądują plansze i instrukcje do gier.

Papierowa Uliczka to moje drugie miejsce w sieci, o którym pisałam Wam tutaj.

statki - darmowe plansze do drukugry na kartce papieru - darmowe plansze do druku Leżące pod ręką gotowe plansze do gier są znakomitym ułatwieniem i bodźcem, a urocze ilustracje stanowią zachętę dla dzieci do wejścia w tę analogową formę rozrywki. Tak więc pobierajcie, drukujcie i grajcie! Miłej zabawy!

 

Pozdrawiam
Agnieszka


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze