Wielka Paczka Uzupełnianek – mój nowy projekt dla dzieci na Papierowej Uliczce

Wielka Paczka Uzupełnianek na Papierowej UliczceZ wielką przyjemnością przedstawiam Wam Wielką Paczkę Uzupełnianek – mój nowy, cykliczny projekt, który powstał ku uciesze dzieci. Tworzę go z wielką radością, wkładam w niego całą siebie i wierzę, że misja, którą niesie, trafi do Waszych serc.

Uzupełnianki na start

Projekt na zbiór uzupełnianek zrodził się po stworzeniu kapsuły czasu dla ósmoklasistów. Ciepłe przyjęcie formularzy z podsumowaniem wakacji tylko utwierdziły mnie w moim pomyśle. Bo oczywiście przyjemnie jest po prostu coś tworzyć, a jednak miło jest, jeśli projekt spotyka się z pozytywnym odbiorem.

Od tego czasu minął rok, ale nie był to czas stracony. Postawiłam w nim na rozwój swoich umiejętności, a pomysł uzupełnianek wciąż dojrzewał w mojej głowie. Bo czy można stworzyć tyle kart, aby nie były nudne? Aby miały sens i dawały radość młodym odbiorcom? Jak spiąć to klamrą w spójną całość?
I oto rok później znam już odpowiedzi na wszystkie z tych pytań i z radością prezentuję Wam pierwszą część Wielkiej Paczki Uzupełnianek.

Wielka Paczka Uzupełnianek – projekt z misją

Czym jest Wielka Paczka Uzupełnianek? To arkusze z formularzami i zadaniami, dzięki którym dzieci uwiecznią swoje wspomnienia. Mają szansę poznać lepiej siebie, swoją rodzinę i otoczenie. Mogą rozwinąć swoją wyobraźnię. A wszystko to zamknięte jest w ciekawej formie graficznej, która mam nadzieję, zaciekawi i zaskoczy młodych odbiorców. 

Wielka Paczka Uzupełnianek daje również możliwość stworzenia pewnego rodzaju kapsuły czasu, bo właśnie przechowywanie wspomnień jest jedną z najważniejszych misji tego projektu. Wspomnienia są przecież cudowne – a tak szybko ulatują. Zatrzymajmy je więc na dłużej.

W tym projekcie nic nie dzieje się przypadkowo. Wszystko jest przeze mnie dokładnie przemyślane, sprawdzone i przetestowane przez moich domowych, pierwszych odbiorców. Dzięki temu wiem, że te formularze są nie tylko przyjemnie spędzonym czasem z dala od komputera, ale mogą być świetnym zaczątkiem do bardzo ciekawych rozmów z dzieckiem.

Zresztą moje dzieci to nie tylko testerzy, ale również ogromne wsparcie. Ciepła herbata podana przez córkę, czasem wspólna burza mózgów i jeszcze takie słowa, których nigdy nie zapomnę: Mamo, to co robisz jest niesamowite. Obiecaj mi, że zrealizujesz swój pomysł do końca.

Tak więc obiecałam i pierwszą część oddaję w Wasze ręce. 

Wielka Paczka Uzupełnianek na Papierowej Uliczce

W Wielkiej Paczce Uzupełnianek zawarłam pięć głównych działów: o mnie, świat wokół mnie, rodzinny detektyw, kartka z pamiętnika, w krainie wyobraźni.

Początkowo zakładałam potraktowanie każdego tematu osobno. Miała powstać osobna paczka z uzupełniankami o mnie, osobna o rodzinie, o świecie wokół itp. Jednak po przemyśleniach i rozmowach z mamami, ostatecznie doszłam do wniosku, że uzupełnianki traktujące na jeden tylko temat, mogą okazać się nużące. Zdecydowanie przyjemniejsze dla dziecka będzie sięgnięcie do różnych tematów.

Rozmowy z mamami pozwoliły mi również na podjęcie decyzji, że Wielka Paczka Uzupełnianek będzie projektem ukazującym się w częściach. Zarzucenie dziecka dużą ilością stron wcale nie jest dobre. Tort  smakuje lepiej jak je się go z umiarem, lepiej czyta się sagę w tomach, a poznawanie siebie i zapisywanie swoich wspomnień też powinno mieć swoje tempo.

Ile będzie tych części? Trzy na pewno! Możecie być zdziwieni, ale na chwilę obecną mam zapisanych prawie 100 różnych tematów. Tak, dziecko jest fascynującym małym człowiekiem. Ma do opowiedzenia mnóstwo rzeczy, ma wiele wspomnień wartych zapamiętania – ale niech wszystko ma swój czas.

wielka paczka uzupełnianek

Zajrzyjmy do środka

Jaką aktywność oferuje dzieciom Wielka Paczka Uzupełnianek? Moc zabawy!
Jest tu miejsce na kolorowanie, rysowanie, wpisywanie odpowiedzi, zakreślanie i zaznaczanie pól wyboru. Zadbałam o to, aby każda karta była graficznie ciekawa i zachęcała do wypełnienia!

W części pierwszej znajduje się 25 kart + bonusy. To akuratna porcja na kilka tygodni – czyli czas, zanim dostępna będzie kolejna paczka do uzupełniania.

uzupełnianki dla dzieciuzupełnianki dla dzieci - mapa serca uzupełnianki dla dzieci - szkoła marzeń uzupełnianki dla dzieci
Wielka Paczka Uzupełnianek jest przeznaczona do samodzielnego wydruku, ale naprawdę ma to same zalety. Możecie wydrukować paczkę kilka razy, tak aby miała ją każda wasza pociecha. Możecie wydrukować niektóre karty wielokrotnie, na przykład jeśli macie kilka zwierzaków, albo w ogóle czegoś nie drukować, jak na przykład bonusowej karty dla dzieci, które właśnie rozpoczęły swoją przygodę ze szkołą.

Zapraszam na Papierową Uliczkę

Mój blog prowadzę hobbystycznie i chciałabym, aby treści na tej stronie pozostały darmowe, dlatego Wielka Paczka Uzupełnianek ma swoje miejsce zamieszkania pod innym adresem – na Papierowej Uliczce.

Serdecznie zapraszam Was na stronę dedykowaną Wielkiej Paczce Uzupełnianek. Możecie tam zapoznać się ze wszystkimi szczegółami i zakupić pierwszą część.

papierowauliczka.plRusz głową!

Odkryj fantastyczne zagadki, które wciągną dzieci w świat logicznych łamigłówek.

Ustalanki Plus dostarczą nie tylko intelektualnej zabawy, ale także wyzwań, które rozwijają logiczne myślenie.

Dziecko odkrywa radości z rozwiązywania zagadek, czerpiąc przy tym zadowolenie z każdego sukcesu!

 

Możecie podzielić się linkiem ze znajomymi!

Wielka Paczka Uzupełnianek na Papierowej UliczceWielka Paczka Uzupełnianek na Papierowej UliczceMam nadzieję, że ten projekt będzie dla Waszych dzieci miłą zabawą i ciekawym doświadczeniem.
Jeśli Wasza pociecha zechce pokazać mi którąś uzupełnioną stronę, to podeślijcie mi zdjęcie na pocztę e-mail. A jeśli chcecie pokazać je w mediach społecznościowych, to dajcie mi znać oznaczeniem @papierowauliczka. Będzie mi bardzo miło

Pozdrawiam
Agnieszka


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze