Podsumowanie wakacji – uzupełnianki do druku

Podsumowanie wakacji - uzupełnianki do drukuPonad dwa miesiące odpoczynku, a minęło jak z bicza! Teraz dzieci muszą pożegnać beztroskie dni i wracać do szkoły. Ale zanim na dobre zapomną wakacyjny czas, warto aby zrobiły podsumowanie wakacji i spisały swoje wspomnienia. Przygotowałam materiały, które im w tym pomogą. Wystarczy je pobrać, wydrukować i oddać w dziecięce ręce. Można skorzystać z nich w domu lub wykorzystać do pracy na lekcji. 


Żegnaj lato na rok!

Nie wiem jak Wam, ale tegoroczne wakacje minęły mi nadzwyczaj szybko. Doprawdy, nie wiem kiedy! Myślę, że dzieciom ten czas też minął tak prędko. Tak czy siak przyszedł wrzesień, a dla dzieci skończyły się beztroskie dni. Czas zapakować plecaki i ruszać do szkoły. Zanim jednak głowy ponownie będą wypełniać się wiedzą, a wakacyjne wspomnienia zatrą się, warto je spisać, żeby nie zapomnieć.
Aby pomóc dzieciom uporządkować te wspomnienia, przygotowałam serię wakacyjnych uzupełnianek.
Podsumowanie wakacji - uzupełnianki do druku
Temat wakacji jest jednym z pierwszych poruszanych na lekcjach. Przyznam się Wam, że bywały lata, kiedy nie lubiłam tych pierwszych dni szkoły. Właśnie za te pytanie: opowiedz, gdzie byłaś. A o czym tu powiedzieć kiedy się nigdzie nie było. Dlatego przygotowując uzupełnianki postanowiłam ułożyć je tak, aby każde dziecko, bez różnicy czy odwiedziło tylko miejscową plażę, czy pojechało z rodzicami na wakacyjne wiraże, mogło wspomnieć wakacyjny czas, bez poczucia dyskomfortu z powodu wakacji spędzonych w dom. Przecież nawet takie wakacje są fajne, za to, że można spać do późna, jeść dużo lodów czy puszczać bańki mydlane.

Podsumowanie wakacji - uzupełnianki do druku
Mam jednak także coś dla tych dzieci, które wybrały się na jakąś, nawet jednodniową wycieczkę. Raport z takiej wyprawy to przecież ważna część wakacyjnych wspomnień.

Podsumowanie wakacji - uzupełnianki do druku
W zestawie znajduje się również aparat, do uwiecznienia najlepszego wspomnienia. Poza tym przygotowałam również dwa arkusze z liniami, na których można opisać, to co było najciekawsze. Bez trudu skorzystają z nich dzieci, które już dobrze radzą sobie z pisaniem, choć te młodsze mogą po prostu zatrudnić mamę czy tatę w roli sekretarza 🙂

Podsumowanie wakacji - uzupełnianki do drukuCały pakiet przygotowałam w wersji czarno-białej, która zachęci dzieci do pokolorowania swoich formularzy.


papierowauliczka.plRusz głową!

Odkryj fantastyczne zagadki, które wciągną dzieci w świat logicznych łamigłówek.

Ustalanki Plus dostarczą nie tylko intelektualnej zabawy, ale także wyzwań, które rozwijają logiczne myślenie.

Dziecko odkrywa radości z rozwiązywania zagadek, czerpiąc przy tym zadowolenie z każdego sukcesu!

 


Podsumowanie wakacji – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego serwera, z bloga Papierowej Uliczki. Linki do pobrania znajdziecie poniżej. Przekieruje Was na papierowauliczka.pl, gdzie będziecie mogli pobrać wakacyjne karty uzupełnianek.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych, w tym również dla placówek społecznych, edukacyjnych i instytucji non-profit/
Jeśli chcecie podzielić się z innymi, proszę udostępniajcie link do wpisu, a nie sam plik do druku. 

Podsumowanie wakacji - uzupełnianki do druku

 

To warto wiedzieć przed wydrukiem:

  • grafiki zapisane są w formacie .pdf
  • rozmiar A4
  • nie drukujcie w trybie ekonomicznym
  • jeśli nie macie w domu drukarki, skorzystajcie z usług punktu druku


Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!

 

Podsumowanie wakacji - uzupełnianki do drukuMam nadzieję, że skorzystacie z narysowanych przeze mnie materiałów. Jeśli lubicie podrzucać dzieciom takie materiały, to koniecznie zajrzyjcie do zakładki uzupełnianki, a także wpadajcie do mnie na Papierową Uliczkę, gdzie właśnie uzupełnianki królują 🙂

PS. Zdradzę Wam coś w sekrecie, tylko nie mówcie moim dzieciom – jak ja się cieszę, że zaczyna się szkoła! 😛

Pozdrawiam
Agnieszka

 


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
2 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze