Kwiaty dla nauczyciela – papierowy flower box od ucznia + karneciki do druku

Kwiaty dla nauczyciela. Flower box od uczniaJakie są najlepsze kwiaty dla nauczyciela? Takie zrobione przez ucznia! Mogą być to kwiaty z krepy, pomponów, gładkiej bibuły czy jesiennych liści. Włożone w pudełko stworzą piękny uczniowski flower box. Znajdzie się tam również miejsce na odrobinę słodyczy. 

Własnoręczne podziękowanie

Okazanie nauczycielom wdzięczności jest bardzo miłym gestem. Najczęściej słowa podziękowania za swoją pracę i drobne upominki otrzymują oni na koniec roku i w Dniu Nauczyciela. W klasach z reguły kupuje się w ten dzień jeden wspólny prezent. W klasie mojego synka wcale nie jest inaczej i prezenty kupujemy ze składek. Dlatego tu nie wychodzę przed szereg – podziękowanie od rodziców jest wspólne. Żyję jednak w przekonaniu, że nauczycielom miło jest, jeśli dodatkowo pamiętają o nich uczniowie, a najlepszym wyrazem wdzięczności od ucznia jest coś zrobionego przez niego, choćby pokolorowana kartka z życzeniami. Mój syn więc, jak wiele innych dzieci, przyniesie wychowawczyni właśnie taki podarunek od siebie.

Inaczej jednak ma się sprawa ze świetlicą, do której od tego roku uczęszcza mój syn. Tu nie ma trójki klasowej ani żadnych składek – upominki dla nauczycielek świetlicy są inicjatywą własną. Dlatego właśnie tu mogliśmy się wykazać nieco większym podarunkiem – jednym wspólnym dla wszystkich pań.
Kwiaty dla nauczyciela. Flower box od ucznia
Moją propozycją były kwiaty w pudełku, ale nie takie świeże, a bibułowe. Pomysł został zaakceptowany przez głównego wykonawcę, więc zabraliśmy się do dzieła. Zorganizowałam nam kreatywne popołudnie, w czasie którego mój synek zrobił kilka kwiatów z bibuły, a ja złożyłam je później w bukiet na wzór flower boxu. Na koniec całość nieco osłodziliśmy czekoladkami.

Specjalnie do tego boxu zaprojektowałam też karnecik i pewnie się nie zdziwicie, jak powiem, że dzielę się nim z Wami:) Ale najpierw zobaczcie, jak papierowe kwiaty dla nauczyciela zmienić w uczniowski flower box.


Kwiaty dla nauczyciela / flower box – tutorial
Kwiaty dla nauczyciela - prezent od ucznia

Potrzebne materiały:
  • pudełko
  • kwiaty z bibuły – według tego tutorialu
  • gąbka florystyczna do kwiatów suchych
  • nożyczki
  • sianko
  • nożyk

Pudełko przykładam do gąbki, zaznaczam jego kształt, a następnie odcinam zbędną część gąbki.

Kwiaty dla nauczyciela - flower box od ucznia
Docinam gąbkę tak, aby zmieściła się w środku pudełka.

Kwiaty dla nauczyciela - flower box od ucznia
Kwiaty z bibuły wbijam w gąbkę.

Kwiaty dla nauczyciela - flower box od ucznia
Przygotowałam wstępną kompozycję, ale uradziliśmy z synkiem, że jednak lepiej, aby kwiaty były nieco niższe, dlatego słomki trochę skróciłam.

Kwiaty dla nauczyciela - flower box od uczniaKwiaty dla nauczyciela - flower box od ucznia
Gąbkę zakryło sianko i pocięta w paski bibuła. Pod kwiatki włożyliśmy jeszcze nieco słodkości.

Kwiaty dla nauczyciela - flower box od ucznia
Wasze uczniowskie flower boxy nie muszą być takie same. Możecie wykorzystać nieco inne bibułowe róże czy nawet róże z jesiennych liści.

Wiem, że czasem trudno dostać ozdobne pudełko o niewielkich rozmiarach, więc podsuwam Wam pomysł wykorzystania ładnej osłonki na doniczkę.


papierowauliczka.plRusz głową!

Odkryj fantastyczne zagadki, które wciągną dzieci w świat logicznych łamigłówek.

Ustalanki Plus dostarczą nie tylko intelektualnej zabawy, ale także wyzwań, które rozwijają logiczne myślenie.

Dziecko odkrywa radości z rozwiązywania zagadek, czerpiąc przy tym zadowolenie z każdego sukcesu!

 


Karneciki – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego serwera. Link do pobrania znajdziecie poniżej.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych/

Specjalnie do tego boxu zaprojektowała karnecik-medal. Został on przez nas pokolorowany. Takie piękne kolorowanie, niemalże porównywalne z wydrukiem, to zasługa promarkerów – absolutnie naszych ulubionych pisaków. Uwaga – jeśli zdecydujecie się na ich zakup i użycie, to od razu uczulam Was o malowaniu na papierze o dużej gramaturze bądź podkładaniu podkładki – strasznie przebijają. Ale i tak są świetne.

Jeśli chcecie, aby Wasze kwiaty dla nauczyciela zwieńczyły takie medalowe karneciki, to możecie je pobrać tutaj (kliknijcie w link, a pobieranie rozpocznie się automatycznie). Karneciki są przeznaczone do samodzielnego pokolorowania.

Nasz karnecik składa się z dwóch sklejonych u góry medali – pierwszej ozdobnej, drugiej gładkiej, gdzie jest miejsce na podpis, ale możecie użyć tylko tej jednej ozdobnej części i napisać coś na odwrocie. Jeśli chcecie, aby karnecik wyglądał tak jak nasz, to z części z napisem odetnijcie wstążkę. Nie przygotowywałam już miliona wersji, bo w razie co odcięcie kawałka papierka nie jest przecież trudne.

A tutaj znajdziecie również inne drukowanki dla nauczyciela. 

Box stoi i czeka na Dzień Nauczyciela. Mój syn nie może się już doczekać, aby go wręczyć, taki jest z tego dzieła dumny. Oczywiście nie jest to jego całkowicie samodzielna praca. Tak, tak – bezsprzecznie mu pomogłam. Zaproponowałam koncepcję, kupiłam materiały, nauczyłam robić kwiatki, zaprojektowałam karnecik i wszystko złożyłam w box. Ale od tego przecież dla niego jestem – od pokazywania, nauki i inspirowania do działania. Włożył jednak bardzo dużo samodzielnej pracy robiąc kwiatki, bez których ten box nie miałby miejsca bytu, że o stałej asyście i wybieraniu czekoladek nie wspomnę. Z czystym sumieniem może więc być dumny!
A na koniec w podzięce dostałam buziaka, pozwolił mi się ubrać w koszule i grzecznie zapozował do zdjęcia:) To była zdecydowanie, od początku do końca, udana współpraca! Mam nadzieję, że ku zadowoleniu i uciesze pań nauczycielek.

Pozdrawiam
Agnieszka


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze