Kalendarz adwentowy do druku

kalendarz adwentowy do drukuLada moment zaczniemy adwentowe odliczanie. W tym roku przygotowałam kalendarz adwentowy do druku z rodzinnymi zadaniami i świątecznymi ciekawostkami.

Kalendarz z drukarki

Nowy rok, nowy kalendarz – to już u mnie w domu niepisana tradycja. Co prawda rodzinne zadania w kalendarzu pojawiły się już u mnie, jak choćby wtedy kiedy zrobiłam kalendarz adwentowy w formie domków z papierowych torebek, ale tym razem przygotowałam wersję do druku, co znacząco skraca czas włożony w przygotowanie kalendarza.

Jak już wspomniałam wcześniej, kalendarz zawiera zadania dla całej rodziny. W zestawie znajdziecie ich 36, ale umieściłam tam również puste karty, które pozwalają na dopisanie własnych zadań, uwzględniających wasze ulubione przedświąteczne aktywności.

Na kartach tego kalendarza adwentowego do druku znajdziecie również świąteczne ciekawostki, które nie tylko dostarczają chwil rozrywki, ale także pobudzają ciekawość świata. Dzięki nim dzieci mogą poszerzać swoją wiedzę na temat Świąt i błysnąć nią w szkole czy w rozmowach z rodziną. Ciekawostki mogą też skłonić do dalszego pogłębiania tematu i rodzinnych rozmów.

kalendarz adwentowy do drukuKalendarz składa się z numerowanych okładek i kart z rodzinnymi zadaniami, a jego przygotowanie jest bardzo proste.


Kalendarz adwentowy do druku

kalendarz adwentowy do druku

Użyte materiały:

  • wydrukowane karty kalendarza adwentowego, który znajdziesz tutaj
  • nożyczki
  • klej
  • drewniane klamerki
  • sznurek 
  • patyk
  • szeroka wstążka
  • zielone gałązki
  • klej na gorąco
  • drewniane koraliki

Drukuję karty kalendarza. Wycinam. 

wydrukuj i wytnij karty
Dopasowuję zadnia do dni. Warto poświęcić na to chwilę – to ważne, aby zadania pasowały do codziennych zajęć całej rodziny. Sklejam numerowaną okładkę z kartą z zadaniem. sklej okładkę i zadanie
W ten sposób karty kalendarza są gotowe do użycia. Ja będę przywieszać je za pomocą drewnianych klamerek.

kalendarz adwentowy gotowy do zawieszenia
Do bambusowego patyka przyczepiam dziewięć długich kawałków sznurka. Na pięciu z nich przymocowuję za pomocą drewnianych klamerek kartki kalendarza. Na cztery pozostałe sznurki nawlekam drewniane korale i zwieńczam zieloną gałązką.

dekoracja kalendarza adwentowego
Do kilka przymocowuję tujowe gałązki, a na środku przyklejam dużą kokardę zrobioną z szerokiej satynowej wstążki.

dekoracja kalendarza adwentowego
Taką formę wyeksponowania kalendarza najbardziej lubię. Mam odpowiednio dużą ścianę, na której wiszący kalendarz pięknie się prezentuje. kalendarz adwentowy do druku
Wisząca forma wyeksponowania kalendarza do druku nie jest jednak jedyną formą. Karty kalendarza możecie przyczepić magnesami do lodówki lub przymocować do tablicy korkowej. Możecie nawet włożyć je do małego pudełeczka i postawić na biurku. Wszystko zależy od tego jaką ilością miejsca dysponujecie.

Zapraszam po kalendarz

Kalendarz adwentowy do druku, który przygotowałam, znajdziecie na  Papierowej Uliczce.
Kliknij tutaj, aby przejść na Papierową Uliczkę i dowiedzieć się więcej o tym kalendarzu.

kalendarz adwentowy do druku

Życzę Wam, aby oczekiwanie na Święta było niezapomnianym czasem pełnym uśmiechu, bliskości i radości!

 

Pozdrawiam
Agnieszka

Artykuł zawiera reklamę produktu


papierowauliczka.plRusz głową!

Odkryj fantastyczne zagadki, które wciągną dzieci w świat logicznych łamigłówek.

Ustalanki Plus dostarczą nie tylko intelektualnej zabawy, ale także wyzwań, które rozwijają logiczne myślenie.

Dziecko odkrywa radości z rozwiązywania zagadek, czerpiąc przy tym zadowolenie z każdego sukcesu!

 


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze