Kalendarz adwentowy z zadaniami dla dzieci

Kalendarz adwentowy z zadaniami dla dzieciW tym roku odliczanie dni do Świąt to będzie zabawa. W tym roku zrobiłam kalendarz adwentowy z zadaniami dla dzieci. 

Nowy rok, nowy pomysł

Domowe kalendarze adwentowe robię co roku i dziwny byłby to rok, w którym nie powstałby jakiś nowy projekt. Oczywiście mogę wyciągnąć zeszłoroczny kalendarz z pudełek po zapałkach, ale nie chcę odbierać również sobie przyjemności tworzenia czegoś nowego. W tym roku postanowiłam rozdzielić odliczanie – osobno dla córki, osobno dla syna.

Na biurku córki wyląduje adwentowy kalendarz relaksu. Jeszcze z niego nie korzystała, a w tym roku jak w żadnym innym potrzeba jej zadbać o relaks.

Za to dla mojego młodszego dziecka wymyślałam kalendarz adwentowy ze świątecznymi zadaniami. Wpadłam na ten pomysł za sprawą Ukrytych świątecznych obrazków – nowej zabawy dla dzieci, która dostępna jest na Papierowej Uliczce. Jedno świąteczne zadanie dziennie to świetna myśl! Taka zabawa przybliży dzieciom nastrój świąt i przy okazji zadba o cyfrowy balans.
Kalendarz adwentowy z zadaniami dla dzieci


Jak zrobić kalendarz adwentowy z zadaniami dla dzieci

potrzebne materiały

Użyte materiały:

 • brązowy papier, nieco sztywny
 • linijka, ołówek, nożyczki
 • klej
 • wstążki satynowe12mm
 • sznurek jutowy
 • papierowe gwiazdki
 • klej na gorąco
 • gałązka świerku lub jodły
 • wydrukowane karty z zadaniami
 • patyk
 • lampki

Odmierzam pasek papieru 4,5x15cm i wycinam. 

odmierzamy i wycinamy
Potrzebne będą 24 takie paski. Aby praca poszła szybciej skorzystałam z tego pierwszego paska, który po prostu odrysowywałam.
Wszystkie paski sklejam w obejmy. 

kleimy obejmy
Na każdej obejmie wiążę kokardkę. Użyłam kawałki wstążki o długości 46cm, 

Za pomocą kleju na gorąco przyklejam pod kokardka malutką gałązkę świerku, a na środku każdej kokardki papierową gwiazdkę. Pisakiem numeruje obejmy.

zawiązujemy kokardkigotowa obejma do rulonu
Do każdej obejmy przywiązuję jutowy sznurek. Zwijam świąteczne zadania dla dzieci i wkładam do obejmy.


I tak 24 razy.


Kiedy wszystkie rulony są już gotowe, mogę zawiesić je na gałęzi.   


Patyk zawieszam na sznurku i wieszam na ścianie. Rulony przywiązuję na różnej wysokości. Nadmiar sznurka obcinam. 


Do patyka przywiązuję włącznik od lamek oraz gałązkę świerku (lepsza oczywiście byłaby jodła nobilis, bo się nie sypie, ale niestety nie mogłam jej dostać), która nie tylko zamaskuje włącznik, ale i upiękni całość. Dokładam kilka elementów dekoracyjnych.
Kalendarz adwentowy z zadaniami dla dzieci
Tradycyjnie do zawieszenia kalendarza sięgnęłam po patyk, ale wy możecie użyć wieszaka albo np. hula-hop. Wykorzystajcie to, co macie pod ręką. 

Świąteczne zabawy do druku

Jeszcze słówko o tym, co znajduje się w rulonach. Umieściłam tam zabawy dla dzieci z Papierowej Uliczki – świąteczne kolorowanki do rozkodowania oraz trochę kart ze Świątecznej Paczki Uzupełnianek.

Tutaj znajdziecie jedną darmową kartę do rozkodowania, a tutaj list do Mikołaja, który możecie użyć jako pierwsze zadanie. U nas zawsze list jest pierwszy – aby Mikołaj zdążył z prezentem.

Kalendarz adwentowy z zadaniami dla dzieciKalendarz adwentowy z zadaniami dla dzieci

Takiego kalendarza jeszcze u mnie w domu nie było, więc zaskoczenie na pewno będzie, a znając upodobania mojego syna do takich zabaw, jestem pewna, że mu się spodoba. Może Waszym dzieciom również?

Życzę Wam pięknego oczekiwania na Święta.

 

Pozdrawiam
Agnieszka

Ps. Zobacz pozostałe propozycje na Adwent


papierowauliczka.plRusz głową!

Odkryj fantastyczne zagadki, które wciągną dzieci w świat logicznych łamigłówek.

Ustalanki Plus dostarczą nie tylko intelektualnej zabawy, ale także wyzwań, które rozwijają logiczne myślenie.

Dziecko odkrywa radości z rozwiązywania zagadek, czerpiąc przy tym zadowolenie z każdego sukcesu!

 


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze