Gwiazda z torebek śniadaniowych – dekoracja last minute

Gwiazda z torebek śniadaniowychW te Święta pojawiła się w moim domu nowa dekoracja – świąteczna gwiazda z torebek śniadaniowych. I nie jest to jeden wzór, a kilka, choć wszystkie je zrobiłam tym samym szybkim sposobem. Wystarczy mała modyfikacja i każda gwiazda jest inna! 

Niech zawisną gwiazdy!

Świąteczne gwiazdy wiszą w moim domu każdego roku. Do tej pory mam i korzystam z tych, które robiłam w poprzednich latach. Takie gwiazdy są piękne, trwałe i wielokrotnego użytku, ale nie ma co ukrywać – trzeba poświęcić im sporo czasu i pracy. Tutoriale na papierowe gwiazdy (wraz z szablonami) znajdziecie tutaj i tutaj. 
Gwiazda z papieru - świąteczna dekoracja diy
W tym roku chciałam wprowadzić nieco świeżości, więc sięgnęłam po inną świąteczną dekorację – to gwiazda z torebek śniadaniowych. I tu mam dobrą wiadomość dla tych, którzy mają mało czasu – w ciągu 10 minut ozdobicie wszystkie okna w swoim domu! 


Gwiazda z torebek śniadaniowych – krok po kroku

co potrzeba, żeby zrobić gwiazdę do okna

Użyte materiały:

  • torebki śniadaniowe – 7 sztuk 
  • klej w sztyfcie
  • nożyczki
  • igła z nitką

Do zrobienia gwiazdy używam 7 torebek śniadaniowych. Na każdą nakładam klej pionowo na środku i poziomo wzdłuż dolnej krawędzi. Abyście nie musieli sobie tego wyobrażać, zaznaczyłam miejsce nakładania kleju taśmę ozdobną. To odwrócona litera T. 

Gwiazda z torebek śniadaniowych
Nakładam klej na pierwszą torebkę i przyklejam kolejną. Postępuję tak, aż skleję ze sobą siedem torebek.

przyklejamy torebki
Z górnej części tak sklejonego stosu torebek, odcinam po bokach trójkąty. 

wycinamy kształt
Na wierzchnią torebkę nakładam teraz klej – w taki sam sposób, jak poprzednio. Całość rozkładam.

sklejamy
Przyciskam do siebie zewnętrzne torebki i sklejam. 

sklejamy
Aby gwiazda mogła zawisnąć w oknie, wkuwam nawleczoną igłę, przeciągam nitkę i zawiązuję. 

nawlekamy na nitkę
Gwiazda z torebek śniadaniowych może mieć różne kształty – w zależności od tego, jaki wzór wytniecie. Możecie odciąć same boczne trójkąty, uzyskując podstawowy kształt, albo wyciąć otwory i tym samym zyskać dodatkowe zdobienie. Tylko uwaga – nie tnijcie zbyt głęboko. 

Gwiazda z torebek śniadaniowychGwiazda z torebek śniadaniowychGwiazda z torebek śniadaniowych
Można puścić wodze wyobraźni i wycinać bardziej fantazyjne kształty. To świetna, wciągająca zabawa. Zachęcam, abyście włączyli do pracy dzieci. Mój syn był zachwycony, że tak prosto i szybko zrobił taką piękną gwiazdę. 

Robienie gwiazd z torebek może tak spodobać się Wam i Waszym dzieciom, że zawisną one nie tylko w oknach, ale również w salonach i dziecięcych pokojach, dlatego warto zaopatrzyć się w sporą ilość torebek, bo robienie takich gwiazd wciąga, a po co przerywać pracę, żeby skoczyć do marketu:)

papierowa gwiazda z torebekGwiazda z torebek śniadaniowychGwiazda z torebek śniadaniowych
Gwiazda z torebek śniadaniowych to również świetna propozycja na zajęcia plastyki czy prace plastyczne w świetlicy. Wykonane przez dzieci gwiazdy pięknie udekorują sale lekcyjne i szkolne korytarze.

Gwiazda z torebek śniadaniowych
Gwiazda z torebek śniadaniowych
Chyba zgodzicie się ze mną, że gwiazda z torebek śniadaniowych jest naprawdę efektowna i mało pracochłonna. To zdecydowanie świetna świąteczna dekoracja last minute. W dodatku jest też super tania. Za opakowanie 100 torebek zapłaciłam 7 złotych. Z takiej ilości wychodzi 14 gwiazd, czyli jedna gwiazda kosztowała mnie zaledwie 0,50 groszy. To chyba jedne z najtańszych DIY, które zrobiłam:)
Podsumowując: jest pięknie, szybko i tanio! Zróbcie koniecznie!

Pozdrawiam
Agnieszka

Ps. Zobacz pozostałe propozycje na Boże NarodzenieZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze