Śnieżynka z papieru – szybka świąteczna dekoracja

śnieżynka z papieruPatrząc jak rewelacyjnie wygląda śnieżynka z papieru można by pomyśleć, że jest bardzo skomplikowana w wykonaniu, ale to nie prawda – robi się ją niesamowicie prosto. Jestem pewna, że przekonacie się do tego pomysłu i Wasze świąteczne okna ozdobią w tym roku przepiękne śnieżynki.

W tym roku śnieżynki!

Mogłabym w tym roku odpuścić sobie nową świąteczną dekorację okienną  – wystarczyłyby mi gwiazdy, które robiłam w poprzednich latach, bo są  one wielokrotnego użytku, albo mogłabym zrobić, jak w zeszłym roku, gwiazdy z torebek śniadaniowych, ale to wszystko już przecież było. Moje oczy pragną czegoś nowego, więc w tym roku nie będzie gwiazd, a śnieżynki.
śnieżynka z papieruChoć taka papierowa śnieżynka wygląda na trudną, to wcale tak nie jest. Wystarczy zaledwie kwadrans, aby ją zrobić. Zobaczcie!


Śnieżynka z papieru – krok po kroku

potrzebne materiały

Użyte materiały:

  • sztywniejszy (koniecznie!) papier a4 – 7 arkuszy
  • klej na gorąco
  • nożyczki
  • igła z nitką

Krótszy bok papieru dokładam do dłuższego i zaginam. Nadmiar papieru odcinam. W ten sposób otrzymałam podwójny trójką – złożony po przekątnej kwadrat.

krok 1, krok 2
Trójkąt składam na pół. I teraz uwaga, bo to bardzo istotne: Chwytam ten podwójnie złożony trójkąt tak, aby jego otwarcie znajdowało się po prawej stornie, a na dole było złożenie.

krok 3, krok 4
Robię dwa nacięcia równoległe do górnego ramienia trójkąta i otwieram kartkę. 

krok 5, krok 6
Biorę dwa leżące najbliżej środka kawałki i sklejam ze sobą.

krok 7, krok 8
Całość odwracam i sklejam ze sobą kolejne dwa kawałki.

jak zrobić śnieżynkę z papieru
Znów odwracam i sklejam ostatnie, zewnętrzne części.

krok 7, krok 8
W ten sposób zrobiłam jeden sopelek. Powtarzam wszystkie kroki sześć razy, tak aby otrzymać siedem sopelków. 

sklejanie
Sopelki sklejam ze sobą. Najtrudniejsze jest wklejenie ostatniego, ale tak jest zawsze przy sklejaniu takich dekoracji.

sklejanie
Jeden sopelek przekuwam igłą z nitką i już mogę zawiesić śnieżynkę. Jest prześliczna a dzięki temu, że użyłam sztywniejszego papieru pięknie trzyma fason. Dlatego to tak istotne, abyście również sięgnęli po sztywniejsze arkusze – śnieżynka z papieru do ksero czy dziecięcych rysunków (80g) nie będzie się tak ładnie prezentować, bo jej ramiona będą po prostu opadać.

śnieżynka z papieruNa razie zawiesiłam swoje śnieżynki na ścianie, bo przecież dopiero koniec listopada, ale w połowie grudnia przetransportuję je na okno. Będzie w tym roku wyjątkowo zimowo wyglądać.

Pozdrawiam
Agnieszka

Zobacz rolkę

Jeśli chcesz obejrzeć szybki tutorial video, to wskakuj tutaj. Na rolce na Inastagramie pokazuję jak zrobić tę śnieżynkę.Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze