Świąteczna gwiazda z cynamonu i jodły

Świąteczna gwiazda z cynamonuOto pomysł prosto z nieba – świąteczna gwiazda z cynamonu. Dekoracja szybka, ale efektowna i zbierająca w sobie to, co w Świętach najbardziej pachnące – cynamon, igliwie i suszone pomarańcze.

Pomysł z nieba

Wiecie, że pomysły spadają czasem niespodziewanie? Zupełnie jak spadające gwiazdy! Kupując długie laski cynamonu zupełnie nie myślałam, że zrobię cynamonową gwiazdę. Myślałam po prostu o ciekawym elemencie do zdjęć. I właśnie kiedy wyciągałam je do zdjęć makramowych bałwanków przyszedł mi do głowy pomysł na cynamonową świąteczną gwiazdę. W zasadzie można powiedzieć, że pomysł spadł mi z nieba.

Świąteczna gwiazda z cynamonu

Do cynamonu dołożyłam naturalne elementy, jak jodłę, suszone egzotyczne spiralki, drobne szyszki i suszony plaster pomarańczy. Jeśli nie wiecie, jak ususzyć pomarańcze, to dowiecie się tego tutaj


Świąteczna gwiazda z cynamonu – krok po kroku

Świąteczna gwiazda z cynamonu

Potrzebne materiały:

  • długie laski cynamonu
  • ususzony plaster pomarańczy
  • gałązki jodły
  • elementy dekoracyjne: susz egzotyczny – spiralki, małe gwiazdeczki, małe szyszki
  • sznurek i wstążka
  • klej na gorąco
  • nożyczki

Najpierw układam laski cynamonu w kształt gwiazdy. Ramiona gwiazdy powinny być oddalone od siebie o około 60 stopni, przy czym oczywiście nie posługuję się przy tym cyrklem:)

Za pomocą sznurka związuję ze sobą dwa cynamony. Wiążę je do momentu, w którym ramiona są mocno ustabilizowane.

łączenie lasek cynamonu
Teraz dokładam trzeci cynamon. Najpierw, aby go unieruchomić i ułatwić sobie związywanie, przyklejam go klejem na gorąco, a potem dowiązuję sznurkiem do dwóch pozostałych.  

łączenie lasek cynamonu
Do cynamonowej bazy przyklejam na środku plasterek pomarańczy. Dystans pomiędzy cynamonami zakrywam, przyklejając wokół gałązkę jodły.

dokładanie ozdób - suszone pomarańcze
Pomiędzy cynamonowymi ramionami gwiazdy przyklejam gałązki jodły.

dokłądanie gałązek jodły
Doklejam kolejne elementy dekoracyjne – suszone spiralki, drobne szyszki, a na środku kokardkę.

ozdabianie
Na koniec przyklejam do kokardki złotą gwiazdkę, a na gałązkach jodły trochę małych gwiazdeczek.

doklejanie gwiazdek
I to już koniec pracy!
Tak prezentuje się skończona świąteczna gwiazda z cynamonu.

Świąteczna gwiazda z cynamonuŚwiąteczna gwiazda z cynamonuŚwiąteczna gwiazda z cynamonu
Jest minimalistycznie, bo chodziło mi o to, aby jedynie świątecznym akcentem podkreślić te niesamowite laski cynamonu. Zbytnia ilość dodatków mogłaby je zakryć, a tego nie chciałam – sercem tej świątecznej gwiazdy jest przecież cynamon.

Świąteczna gwiazda z cynamonu
Jeśli nie macie tak długiego cynamonu, to nic straconego. Taka świąteczna gwiazda będzie równie ładnie wyglądać, jeśli użyjecie na przykład bambusowych kijków lub po prostu oczyszczonych z kory patyków. Oczywiście, że będzie prezentować się nieco inaczej, ale jestem pewna, że też będzie pięknie.

Świąteczna gwiazda z cynamonuWraz z tą świąteczną gwiazdą niosę Wam kochani serdeczne życzenia.
Niech to będą piękne Święta, pachnące cynamonem, choinką i miłością!

Pozdrawiam
AgnieszkaZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze