Niezapomniane Święta – świąteczna zabawa do druku

świąteczna zabawa do drukuŚwięta to czas warty zapamiętania. Szczególnie piękne są świąteczne wspomnienia z dzieciństwa, kiedy magię Świąt czuje się najbardziej. Aby pomóc dzieciom zachować te cudowne chwile w pamięci, stworzyłam Świąteczną Paczkę Uzupełnianek. To świąteczna zabawa do druku, która zamieni wspomnienia waszych dzieci w bożonarodzeniową kapsułę czasu.

Wspomnienia z dzieciństwa

Pamiętacie Święta ze swojego dzieciństwa? Ja troszkę pamiętam. Wigilię z reguły spędzaliśmy u babci. Dębowa szafka skrywająca maszynę do szycia przykryta była wówczas białym obrusem i dostojnie dźwigała choinkę z przeróżnymi, kolorowymi bombkami, z których do dzisiaj pamiętam małe muchomorki ze srebrnymi nóżkami i czerwonymi kapelusikami. 

No i oczywiście pamiętam jeszcze babciną kapustę z grzybami. To był smak! Babcia musiała dodawać tam jakiś tajemniczy składnik. Szkoda, że tej tajemnicy nigdy nie poznałam.

Pamiętam też, jak jednego roku wyglądaliśmy z bratem Mikołaja przez okno w małym pokoju, tymczasem on postanowił wejść balkonem! Kiedy wpadliśmy do dużego pokoju, po Mikołaju została tylko powiewająca firanka i oczywiście worek prezentów. A w paczkach od Mikołaja zawsze były pomarańcze i orzechy. Czy było tam coś jeszcze? Niestety, tego moja pamięć nie zachowała.

Niezapomniane Święta

Wy też macie takie luki w pamięci? Nic dziwnego – ciężko jest przechować w głowie tak dokładnie dawne wspomnienia, a przecież warto, bo wycieczka do przeszłości jest piękna i radosna. Naprawdę miło jest usiąść i powspominać lata dzieciństwa.

Właśnie dlatego stworzyłam dla dzieci zabawę we wspomnienia czyli Wielką Paczkę Uzupełnianek, a teraz również jej świąteczną edycję. Ta wersja uzupełnianek pozwoli im samodzielnie stworzyć świąteczną kapsułę czasu, w której ukryte będą wspomnienia tych jakże pięknych chwil.

Świąteczna Paczka Uzupełnianek


Świąteczne karty wspomnień zaprojektowałam w taki sposób, aby utrwalanie chwili było dla dziecka przyjemne, twórcze i ciekawe. Zostawiłam również miejsce na dziecięcą wyobraźnię, rysowanie i kolorowanie.


świąteczna zabawa do drukuświąteczna zabawa do druku

Wspólny czas

Ta bożonarodzeniowa kapsuła czasu to nie tylko okazja dla dziecka do twórczego utrwalenia swoich wspomnień. To również dobry punkt wyjścia do wspólnych rozmów, choćby o tym, jak wyglądały święta za naszego dzieciństwa, albo na przykład o świątecznych tradycjach – tych, które są w naszym domach przekazywane z pokolenia na pokolenie i tych bardziej nowoczesnych, które sami wprowadziliśmy.

Świąteczne arkusze uzupełnianek mogą zachęcić Was nie tylko do miłych rozmów  o Świętach, ale także do wspólnej rodzinnej aktywności,  jak czytanie świątecznych opowiadań, oglądanie świątecznych filmów czy wyjście na wieczorny spacer, podczas którego obejrzycie piękne świąteczne iluminacje na mieście.
świąteczna zabawa do druku


Piękne dziecięce wspomnienia powstają również z pomocą nas, rodziców i do tego właśnie te świąteczne karty mogą Was zachęcić.


Żyjemy dzisiaj w zwariowanym świecie i często trudno znaleźć chwilę, żeby się zatrzymać, ale wierzcie mi – warto. Rozwój wspólnych więzi przy rozmowach, czytaniu książek czy choćby oglądaniu filmów, jest dla rodziny bardzo ważny. Uzupełnianki przygotowane są tak, aby dać Wam taką możliwość, trzeba tylko ją wykorzystać.
Wszystkie te piękne, wspólne chwile dzieci będą mogły później utrwalić na świątecznych arkuszach, dodając cząstkę swojej twórczej duszy.

Świąteczna Paczka Uzupełnianek

Odkrywamy nasze dzieci na nowo

Taka zabawa, to również dla nas, rodziców, możliwość odkrycia swojego dziecka na nowo. Potwierdzają to otrzymywane przeze mnie informacje zwrotne od osób, które skorzystały z Wielkiej Paczki Uzupełnianek. Nie ukrywam, że bardzo mnie cieszy fakt, że zauważyliście ten ogromny plus korzystania z mojego projektu.

Ja sama z przyjemnością stwierdziłam, że mój syn świetnie zna nasze marzenia. Oj, chciałabym bardzo, żeby został kiedyś Świętym Mikołajem. A jeszcze bardziej życzyłaby sobie tego moja córka.
Jakub, jako Święty Mikołaj, podarowałby jej wycieczkę do Azji i spotkanie z jej ulubionym koreańskim zespołem. Takim pomysłem na prezent nabił sobie u niej tysiąc plusów!

Świąteczne karty pracy

Arkusze uzupełnianek, poza zabawą w twórcze uwiecznianie wspomnień, służą również jako świąteczne karty pracy. Staram się nie używać za często tego sformułowania, bo karty pracy kojarzyć się mogą ze szkolnymi, może trudnymi zadaniami, a przygotowane przeze mnie świąteczne arkusze takie nie są. Niosą zabawę i radość, a dodatkowe edukacyjne aspekty z ich korzystania płyną niezauważalnie.

W Świątecznej Paczce Uzupełnianek jest wiele uroczych ilustracji do pokolorowania, a kolorowanie to rozwijanie sprawności rączki, jak również wyciszenie i relaks dla umysłu. Uzupełnianie tych kart to także ćwiczenie uważności w obserwowaniu otaczającego dzieci świata – tego najbliższego i tego dalszego, to ćwiczenie procesu podejmowania decyzji i rozwój wyobraźni.
świąteczna zabawa do druku
Muszę Wam wspomnieć jeszcze o jednej karcie – z bombkami obowiązków, bo uważam ją za absolutny hit. Dzięki niej pomocnicy sami powinni zgłaszać się do pomocy przy przedświątecznych zadaniach! Nikt przecież nie dopuści, aby bombki pokolorowane były tylko na jeden kolor!

świąteczna zabawa do druku

Świąteczna zabawa do druku

Świąteczna Paczka Uzupełnianek to 17 stron zabawy i 3 karty bonusowe. Dwie z nich to arkusze do zapisania jeszcze większej ilości pięknych świątecznych wspomnień, których oczywiście Wam życzę. Dołożyłam również arkusz z noworocznymi postanowieniami, bo przecież Nowy Rok czeka już za rogiem.

Świąteczna Paczka Uzupełnianek

Ta świąteczna zabawa do druku nie wymaga od Was dużych wymagań technicznych – wystarczą kartki papieru i drukarka z możliwością druku w czerni. Dodatkowo kupując raz, macie możliwość wydrukowania jej dla każdego swojego dziecka. 


Świąteczną Paczkę Uzupełnianek możecie zakupić na Papierowej Uliczce.


Mam nadzieję, że świąteczna zabawa, którą stworzyłam i narysowałam, będzie dla Was i Waszych dzieci mile spędzonym czasem i świetną pamiątką ze wspólnego, jakże magicznego czasu Świąt!


Pozdrawiam
Agnieszka


papierowauliczka.plRusz głową!

Odkryj fantastyczne zagadki, które wciągną dzieci w świat logicznych łamigłówek.

Ustalanki Plus dostarczą nie tylko intelektualnej zabawy, ale także wyzwań, które rozwijają logiczne myślenie.

Dziecko odkrywa radości z rozwiązywania zagadek, czerpiąc przy tym zadowolenie z każdego sukcesu!

 


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze